Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki"– apel Solidarności

Sobota, 24 grudnia 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:58
Autor: PAW
Świdnica: "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki"– apel Solidarności
Fot. organizatorzy
Dziś większość wielkopowierzchniowych sklepów będzie czynna do godziny 14.00. Tak więc można jeszcze kupić prezenty dla najbliższych.

Najdłużej w Wigilię będą pracowali w Tesco. Ten sklep będzie czynny do 16.00.

W tym roku do apelu, by skrócić godziny pracy w Wigilię, po raz kolejny przyłączyła się Solidarność, która prowadziła akcję „Nie przehandluje pierwszej gwiazdki”. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na korzyści płynące z krótszego dnia handlowego. Przede wszystkim Solidarność występuje w obronie interesów pracowników tych sklepów, by mogli zasiąść do Wigilijnego stołu o normalnej porze, a nie jak to bywa zazwyczaj dopiero około 20.00.

Kampanię „Solidarności” wsparł Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Józef Michalik. Arcybiskup wyraził nadzieję, że związkowa akcja „przyniesie realną korzyść w perspektywie utrwalania życia rodzinnego. Kampanię „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” określił jako „ochronę dnia wigilijnego przed naciskiem kultury zarobku, co w efekcie bardzo rozbija rodzinę, mającą prawo do wspólnego przeżywanie Świąt i przygotowań do tych wydarzeń”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group