• Sobota, 20 lipca 2019
  • Godz. 17:55
  • Imieniny: Frederyka, Czesława, Hieronima, Małgorzaty
  • Czytających: 783
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nie stały w miejscu

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 29 listopada 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:25
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwanaście pań z podświdnickich miejscowości otrzymało w piątek certyfikaty świadczące o ukończeniu szkolenia pod nazwą „Nie stój w miejscu – bądź aktywny” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet VII – Promocja integracji społecznej. Szkolenie to miało na celu zwiększyć ich szanse znalezienia pracy.

Organizatorami projektu były: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Firma Szkoleniowo-Doradcza Anny Szywały.

Uczestniczki ukończyły m. in. kursy: opieki nad osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi, doradztwa zawodowego, wsparcia psychologicznego, komputerowego ABC, budowania pozytywnego obrazu siebie. Musiały się wykazać sporą wiedzą, bo każdy kurs kończył się trójstopniowym egzaminem: z wiedzy praktycznej, testem i na końcu komisyjnym ustnym. Przykładowo, biorąc udział w pierwszym szkoleniu, panie poznały elementy wiedzy o psychologii, onkologii, rehabilitacji i profilaktyce zdrowotnej.

Wszystkie uczestniczki ukończyły szkolenie. Niektóre, jak wspominała Anna Szywała, latem, podczas utrudnień komunikacyjnych docierały na zajęcia pieszo. Najliczniej uczestniczyły w projekcie mieszkanki Modliszowa.

- Życzymy paniom, żebyście były zadowolone z tego szkolenia i z przyszłej kariery zawodowej. – podsumowała wójt Teresa Mazurek. Życzenia przydadzą się, bo główny rynek ofert pracy, jak zauważyła jedna z uczestniczek, znajduje się we Wrocławiu, a na miejscu zatrzymują zobowiązania rodzinne.

- Pierwszy raz współpracowaliśmy z GOPS-em – mówiła Anna Szywała – i współpraca zakończyła się ogromnym sukcesem. Sukces tych pań to świadome, odpowiedzialne uczestnictwo i to jest atut, który chciałabym mocno podkreślić. W całej idei projektu systemowego nie chodzi o natychmiastowe znalezienie pracy, lecz o otwarcie się i poszukiwanie jej. Jestem przekonana, że te panie ją znajdą. Na pewno otrzymały zastrzyk pozytywnego myślenia i mam nadzieję, że im tej energii starczy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group