Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nie stój w miejscu– bądź aktywny po raz czwarty

Piątek, 9 marca 2012, 14:19
Aktualizacja: 14:20
Autor: red
Gmina Świdnica: Nie stój w miejscu– bądź aktywny po raz czwarty
Fot. użyczone
Wzorem lat ubiegłych, aktywizację 14 osób bezrobotnych planuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. W rym roku na IV edycję projektu systemowego "Nie stój w miejscu bądź aktywny" ośrodek pomocy otrzyma dofinansowanie w wysokości 250 tys. zł. W porównaniu z latami poprzednimi 14, a nie 12 osób skorzysta z fachowym kursów i szkoleń, zwiększając swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy rozpoczął kolejny etap realizacji projektu systemowego pt. “Nie stój w miejscu – bądź aktywny”. Projekt jest odpowiedzią na coraz istotniejszy problem zwiększającego się odsetka osób bezrobotnych, będących w wieku aktywności zawodowej, które to, będąc klientami ośrodka pomocy społecznej mają problemy w poruszaniu się na rynku pracy. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, bądź także osób zatrudnionych zagrożonych wykluczeniem społecznym, korzystających z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy – mówi E. Burdek, kierownik GOPS.

Poprzez organizację kursów i szkoleń, które pomagają w podniesieniu kwalifikacji zawodowych osoby biorące w nich udział, zwiększają swoje szanse do aktywnego poszukiwania pracy. Całkowita wartość projektu w 2012 roku wyniesie 250 tys. zł, w tym wkład własny stanowić będzie kwotę 26.250 zł. W ramach tych środków zatrudniony został 1 pracownik socjalny. W projekcie weźmie udział 14 osób (o 2 osoby więcej niż dotychczas), w tym 12 kobiet i 2 mężczyzn. Wśród tych osób dominują osoby bezrobotne -9 osób, 3 to osoby niepełnosprawne, 4 nieaktywne zawodowo i 1 osoba zatrudniona (rolnik).
Na spotkaniu informacyjnym w dniu 5.03.2012 roku uczestnicy dokonali wyboru kursów i szkoleń zawodowych. Na liście znalazły się:
- handlowiec z prawem jazdy (cieszy się największym powodzeniem),
- opiekun osoby starszej i/lub niepełnosprawnej,
- kurs komputerowy,
- stylizacja paznokci,
- bukieciarstwo i florystyka,
- profesjonalny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych,
- magazynier logistyk z obsługą wózków widłowych.

Po raz pierwszy pojawiło się zainteresowanie następującymi kursami:
- prowadzenie działalności gospodarczej,
- obsługa programów magazynowo-księgowych,
- kurs kucharsko-kelnerski,
- profesjonalna pomoc domowa,
- opiekun szlaku turystycznego,
- grafika, reklama,
- konserwator powierzchni płaskich.

Szkolenia ruszają od 13.03.2012 roku. Rozpocznie je wsparcie specjalistyczne – spotkania indywidualne i grupowe z psychologiem, który będzie przyjmował w Przychodni Medi-Lab w Świdnicy przy ul. Wałbrzyskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group