Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie stronią od alkoholu

Sobota, 5 marca 2022, 13:10
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
Świdnica: Nie stronią od alkoholu
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 25 lutego do 3 marca 2022 roku.

26.02.2022r. godz.14.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy szybko przerwali degustację trunków. Jeden ze sprawców został ukarany mandatem karnym, natomiast drugi za swe czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

01.03.2022r. godz.20.45 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn leżących w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że są to osoby bezdomne. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Jeden z nich po obudzeniu został pouczony i opuścił poczekalnię dworca. Drugi mężczyzna nie był w stanie samodzielnie się poruszać, dlatego też po badaniu lekarskim został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań do wytrzeźwienia. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

02.03.2021r. godz.22.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku przy Placu Wolności. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z wielu wcześniejszych interwencji bezdomnego Jana S. Mężczyźnie zaoferowano daleko idącą pomoc. Niestety nie zgodził się na jej przyjęcie i oddalił się z tego miejsca.

03.03.2022r. godz.13.27 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kierowcy pojazdu Skoda, który wjechał do Rynku od strony ulicy Franciszkańskiej nie stosując się do znaków B-2, C-2 („nakaz jazdy w prawo” oraz „zakaz wjazdu”). Kierowca wyjechał z Rynku przed przybyciem patrolu, jednak nie uniknie kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego. W celu wyeliminowania takich przypadków, które stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego w tym rejonie, funkcjonariusze naszej jednostki podejmą wzmożone działania w celu wyeliminowania takich przypadków.

03.03.2021r. godz.22.18 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który wszedł do windy peronowej na stacji Świdnica Miasto i załatwił tam swoje potrzeby fizjologiczne. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i wylegitymowali sprawcę, który za swe zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group