Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie trać czasu, kochaj innych

Środa, 6 kwietnia 2011, 14:50
Aktualizacja: 19:20
Autor: GrA
Świdnica: Nie trać czasu, kochaj innych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Uliczny happening, sprzedaż rękodzieł wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Mokrzeszowie, prezentacja multimedialna oraz koncert –niespodzianka – dziś na świdnickim Rynku świętowali niepełnosprawni intelektualnie.

A wszystko w ramach obchodów Europejskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku obchodzonego w Świdnicy po raz jedenasty i w sposób szczególny Obchody bowiem podzielono na dwa dni. Dziś do wspólnej zabawy niepełnosprawni zaprosili świdniczan.

– Jak co roku, dziś integrujemy się ze społeczeństwem, pokazujemy swoje zdolności, pokazujemy, że rzeczywiście osoby niepełnosprawne w naszym mieście mają co robić i nie są zamykane w domach – mówi Ewa Kowalska, prezes świdnickiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Osób Upośledzonych Umysłowo.

Na świdnickim Rynku nie zabrakło więc dziś atrakcji. Świdniccy niepełnosprawni zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności podczas przedstawienia teatralno-muzycznego oraz wystawy własnoręcznie wykonanych rękodzieł.

W powiecie świdnickim istnieją trzy ośrodki skupiające niepełnosprawne intelektualnie dzieci, młodzież i dorosłych. W sumie skupiają 46 osób. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Świdnicy rehabilitacji oraz nauce poddawane są dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat. Warsztaty terapii zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy to ośrodki skupiające osoby dorosłe, które oprócz tego, że poddawane są codziennej terapii także pracują.

Kolejne obchody w ramach Europejskiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zaplanowano na 5 maja. Wówczas świdniccy niepełnosprawni tradycyjnie już przejdą ulicami miasta w uroczystym korowodzie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group