Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie wygrała na loterii

Czwartek, 5 października 2023, 7:05
Autor: red
Świdnica: Nie wygrała na loterii
Fot. KPP Świdnica
Ponad 5 tysięcy złotych straciła 68–latka, która przekonana była, że razem z koleżanką wygrała na loterii.

Do świdnickich policjantów zgłosiła się 68- letnia mieszkanka Świdnicy, która poinformowała, że została oszukana przez osobę podającą się za jej koleżankę.

Kobieta otrzymała wiadomość na jednym z popularnych komunikatorów od osoby podającej się za jej koleżankę z informacją, że ta chce wziąć udział razem z 68-latką w loterii, w której już wygrały 2500 złotych.

Rzekoma koleżanka pisała, że w celu autoryzacji przelewu z wygranej na konto 68-latki, ta musi podać kod BLIK wygenerowany z aplikacji swojego banku. Kobieta nie podejrzewając oszustwa kilkukrotnie podała 6-cyfrowy kod BLIK i go autoryzowała. Ale po pierwszym razie zauważyła, że zamiast kwota na koncie się powiększyć zmniejszyła się o blisko 1200 złotych. Rzekoma koleżanka jednak tłumaczyła, ze pieniądze wpłyną z powrotem na konto i to podwójnie i nalegała na generowanie kolejnych kodów BLIK. Finalnie 68-latka dokonała 4 autoryzacji kodu BLIK, na łączną kwotę blisko 5,5 tysiąca złotych. W trakcie rozmowy rzekoma koleżanka poprosiła także o przesłanie zdjęcia karty do bankomatu, którą otrzymała od poszkodowanej. W dalszej korespondencji 68-latka autoryzowała także wniosek o przyznanie kredytu w kwocie ponad 110 tysięcy złotych, ale w efekcie kredytu nie otrzymała bo nie zatwierdziła zgody.

Łącznie kobieta straciła ponad 5 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group