Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kanada: Nie zapominają o Strzegomiu

Poniedziałek, 22 września 2014, 10:11
Aktualizacja: 12:30
Autor: red.
Kanada: Nie zapominają o Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
Polonia mieszkająca na kontynencie północnoamerykańskim już po raz trzeci organizuje Kanadyjsko – Amerykański Zjazd Strzegomian, który odbędzie się w dniu 18 października br. w Millenium Gardens Banquet Centre w Brampton (prowincja Ontario, Kanada).

Dla gości z różnych stron Kanady i Stanów Zjednoczonych organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji. Odbędą się liczne konkursy i występy artystyczne. Na scenie wystąpi m. in. Kornel Wolak, wybitny klarnecista. - Do tego specjalnego wieczoru przygotowujemy się praktycznie cały rok - mówi Emilia Budzik, była strzegomianka, inicjatorka zjazdu. - Chcemy dotrzeć do jak największej liczby strzegomian, by móc we wspólnym gronie wspominać i rozmawiać o naszym ukochanym mieście. Widzimy, jak Strzegom pięknie się rozwija i mamy z tego powodu wielką satysfakcję! Gorąco pozdrawiamy wszystkich mieszkańców - podkreśla.

Wszystko zaczęło się w 2012 r., gdy Strzegom obchodził 770-lecie nadania praw miejskich. Propozycja Emilii Budzik wzbudziła ogromny entuzjazm wśród tamtejszej Polonii. W premierowym zjeździe udział wzięło około 100 osób z różnych rejonów Kanady i USA.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group