Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Wiadomości: Świdnica/powiat świdnicki
Wtorek, 21 sierpnia 2018, 9:58
Aktualizacja: 14:00
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 27–letniego mężczyznę, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policjanci patrolujący rejon miasta zauważyli samochód osobowy marki Renault. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ale ani sygnały świetlne ani dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym Renault oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Pirat drogowy, którym okazał się 27 -letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, szybko został zatrzymany.
Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group