Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nie zwalniają tempa

Piątek, 15 grudnia 2023, 7:37
Autor: red
Gmina Żarów: Nie zwalniają tempa
Fot. UM Żarów
Wyremontujemy kolejne drogi, zarówno na terenie miasta, jak i wsi. Gruntownego remontu doczekają się drogi przy ul. Hutniczej oraz Słowiańskiej w Żarowie, a także przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach.

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora podpisali umowy na realizację kolejnych inwestycji drogowych. Prace zostaną przeprowadzone w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa i remonty dróg gminnych na terenie miasta i gminy Żarów” i rozpoczną się w przyszłym roku.

- Z roku na rok, krok po kroku i zgodnie z zapowiedziami modernizujemy kolejne odcinki dróg na terenie naszej gminy. Podpisaliśmy umowy na realizację kolejnych ważnych inwestycji drogowych. Przebudowa dróg przy ul. Hutniczej i Słowiańskiej w Żarowie oraz Polnej i Szkolnej w Łażanach ruszy w 2024r. Są to drogi, które wymagają pilnej modernizacji, dlatego zależy nam, aby zostały wyremontowane i w dobrym stanie oddane do użytku naszym mieszkańcom – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Inwestycje, które rozpoczną się w przyszłym roku cieszą także mieszkańców naszej gminy, bo drogi, które są przedmiotem podpisanych umów, są zniszczone i wymagają kapitalnych remontów.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszej wsi, którzy czekali od dawna na remont tych dróg. Zniszczone drogi na tym odcinku są problemem komunikacyjnym dla mieszkańców i kierowców, dlatego cieszymy się, że już niebawem to zadanie będzie w całości zakończone. Dla nas mieszkańców wsi są to bardzo istotne inwestycje – mówi radna Maria Tomaszewska.

- Cieszę się z podpisanej umowy na remont ulicy Polnej i Szkolnej, zarówno jako sołtys i mieszkaniec wsi. Ulica Polna to ulica o naprawę której mieszkańcy naszej wsi zabiegali od kilkunastu lat. Jeszcze nawierzchnia pewno pamięta czasy powojenne, bynajmniej jej część. To droga, która poprawi komunikację dla naszych mieszkańców oraz rolników, którzy użytkują ją dość intensywnie podczas żniw. Poprawią się warunki użytkowania w okresie deszczowym i zimą. Dzięki remontowi drogi przy ul. Szkolnej poprawi się komunikacja w dniu codziennym dla mieszkańców. Koniec udręki z wiecznym kurzem i co najważniejsze poprawa bezpieczeństwa wieczorem za sprawą nowego oświetlenia na ulicach oraz poprawa warunków dla nas mieszkańców na spacery oraz przejażdżki rowerowe. Za sprawą nowych nawierzchni na pewno zwiększymy atrakcyjność lokalnych terenów, które idealnie nadają się na zamieszkanie w cichej spokojnej okolicy oraz bardzo atrakcyjnej względem lokalizacji i dostępności, czy to Żarów -Świdnica -Wrocław-Wałbrzych. Pragnę zauważyć, że nasza wieś rozwija się i cieszymy się, że przyciągamy swoją atrakcyjnością nowych mieszkańców. Oby nowe drogi pozwoliły na sprawną i bezpieczną komunikację w naszej wsi – mówi sołtys Łażan Armand Toporowski.

Przebudowa dróg zostanie sfinansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt remontu drogi przy ul. Hutniczej w Żarowie wynosi 494 388,61 zł, a dofinansowanie 275.929,22 zł. Przebudowa drogi przy ul. Słowiańskiej w Żarowie (odcinek drogi przy skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego w kierunku Kalna) kosztować będzie 528 279,14 zł. Remont tej drogi będzie również finansowany z pozyskanego dofinansowania w wysokości 353.475,59 zł. Z kolei całkowity koszt remontu dróg przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach to kwota 2 058 978,42 zł, a przyznane dofinansowanie 1 441 284,89 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group