Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1038
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Niebawem rusza kanalizacja Jagodnika i Boleścina

Piątek, 12 kwietnia 2013, 13:19
Aktualizacja: 13:20
Autor: red.
Gmina Świdnica: Niebawem rusza kanalizacja Jagodnika i Boleścina
Fot. archiwum
Trwa procedura przetargowa, która pozwoli wyłonić wykonawcę inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w Jagodniku i Boleścinie wraz rurociągiem przesyłowym Jagodnik–Pszenno. Zadanie podzielone będzie na II etapy. Zakończenie pierwszego planowane jest na listopad 2013 r., a drugiego na październik 2014 r.

Zgodnie z dokumentacją projektową odcinek 12,8 km sieci kanalizacji sanitarnej obejmie ok. 700 osób, w tym 130 gospodarstw.

W ramach zadania zostaną wykonane m.in. prace ziemne i montażowe kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz kanalizacji tłocznej, studni rewizyjnych, roboty montażowe 3 lokalnych przepompowni ścieków wraz z zasilaniem oraz z systemem sterowania i monitoringu.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2014 r. Z tym, że zakres robót dotyczący budowy rurociągu przesyłowego Jagodnik-Pszenno oraz kanalizacji w Jagodniku planuje się wykonać do końca listopada 2013 r., a zakres robót dotyczący budowy kanalizacji sanitarnej w Boleścinie do końca października 2014 r.

Wykonanie kanalizacji sanitarnej przyczyni się poprawy stanu środowiska gruntowo-wodnego w związku z włączeniem gospodarstw domowych do projektowanego systemu kanalizacyjnego.

Obecnie na terenie gminy sieć kanalizacyjną posiada 9 sołectw: Pszenno, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Bystrzyca Dolna, Mokrzeszów, Komorów, Grodziszcze, Krzyżowa i Słotwina.

Równolegle do budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Świdnica, trwają prace przy realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków. W tym roku obejmują one 4 sołectwa: Wieruszów, Stachowice, Panków i Modliszów. Nabór wniosków trwa do końca kwietnia br. Obecnie na rozpatrzenie czeka 50. Wysokość dofinansowania do budowy jednego przedsięwzięcia może wynieść maksymalnie 12 tys. zł. W budżecie gminy zarezerwowano środki na ten cel w wysokości 400 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group