Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" na drogach powiatu świdnickiego

Sobota, 5 marca 2016, 6:40
Aktualizacja: 8:19
Autor: opr.red.
Świdnica: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" na drogach powiatu świdnickiego
Fot. red.
Dzisiaj od godz 6.00 do godz. 22.00 świdniccy policjanci przeprowadzą akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Niespełna połowę wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią " niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Z tego powodu na tę grupę użytkowników dróg Policja zwraca szczególną uwagę.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Podstawowe przepisy zna prawie każdy, jednak o tym, że nie wszyscy się do nich stosują mówią policyjne statystyki. Taki stan wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich.

Bez wątpienia do zwiększenia liczby wypadków w tym okresie przyczyniają się między innymi zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, opady deszczu, silny wiatr itp. Często piesi poruszają się w ciemnych ubraniach, które w porach wieczorowo-nocnych czynią ich niewidocznymi. Obowiązkowe od 31 sierpnia 2014 roku stosowanie elementów odblaskowych przez tę grupę uczestników ruchu drogowego niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo. Przede wszystkim poprawia ich widoczność, co pozwala na wcześniejsze zauważenie ich przez kierujących i wykonanie bezpiecznego manewru. Ponadto rowerzyści i motorowerzyści poprzez właściwe oświetlenie swoich pojazdów oraz korzystanie z kasków ochronnych również sami dbają o swoje bezpieczeństwo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group