Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nieco ponad 100 interwencji

Sobota, 24 lutego 2018, 7:23
Autor: red
Świdnica: Nieco ponad 100 interwencji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia obywateli w okresie 16–23 luty.

16.02.2018r.godz.10:20 wpłynęło do Dyżurnego Straży Miejskiej zgłoszenie dotyczące parkującego na trawniku przy ul. M. Konopnickiej pojazdu. Przybyli we wskazane miejsce strażnicy ustalili kierującego pojazdem. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających na sprawcę wykroczenia został nałożony mandat karny.

18.02.2018r.godz.5:50 mieszkaniec Os. Młodych zgłasza, że każdego dnia pojazd dostarczający produkty do sklepu przy ul. Marcinkowskiego wykonuje tę czynność nie wyłączając silnika. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze potwierdzili treść zgłoszenia. Przeprowadzili rozmowę z kierującym pojazdem. Strażnicy pouczyli Pana o konsekwencjach wynikających z takiego zachowania.

19.02.2018r.godz.0:10 prośba o podjęcie działań w związku z głośnym zachowaniem na klatce schodowej przy ul. Kliczkowskiej. Na miejscu mundurowi zastali dwóch mieszkańców posesji, siedzących na krzesłach przy stoliku na półpiętrze i prowadzących głośną, ożywioną dyskusję. Mężczyźni zostali pouczeni w związku z zakłócaniem spokoju i spoczynku nocnego. Panowie po otrzymaniu pouczeń udali się do miejsc zamieszkania.

19.02.2018r.godz.10:30 otrzymaliśmy informację, że na jednej z opuszczonych posesji przy ul. A. Krajowej przebywa kilka lisów, które są widywane w okolicznej przestrzeni. W dniu dzisiejszym jeden z nich zaatakował psa osoby zgłaszającej. Dyżurny Straży Miejskiej poinformował o tym zdarzeniu przedstawiciela właściciela budynku, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Powiatowego Lekarza Weterynarii, Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego.

20.02.2018r.godz.0:50 prośba o podjęcie działań na ul. Esperantystów. Przy stacji benzynowej brak jest kratek burzowych w jezdni. Po przeprowadzeniu kontroli terenu strażnicy ustalili, że sześć kratek burzowych zostało porzuconych na pobocze, prawdopodobnie zostały przygotowane do kradzieży. Funkcjonariusze umieści elementy żeliwne na swoich miejscach.

21.02.2018r.godz.10:50 mieszkanka ul. B. Głowackiego powiadomiła Straż Miejską, że zaniepokojona jasnym śmierdzącym dymem wydobywającym się z komina jednej z posesji przy ul. Niecałej. Przybyli we wskazane miejsce mundurowi, z uwagi na dwa psy biegające po posesji i brak reakcji na domofon, po około 20 minutach odstąpili od prób dotarcia do paleniska pieca. Po następnych 10 minutach właściciel budynku drogą telefoniczną skontaktował się z Dyżurnym Straży Miejskiej z informacją, że nie było go w domu. Po przeprowadzeniu kontroli kotłowni strażnicy pouczyli Pana w związku z materiałem, który był składowany w kotłowni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group