Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Niecodzienna impreza w Zespole Szkół Mechanicznych

Środa, 2 grudnia 2015, 8:51
Autor: opr.red.
Świdnica: Niecodzienna impreza w Zespole Szkół Mechanicznych
Fot. www.powiat.swidnica.pl
Wczoraj, 26.11.2015 już po raz ósmy odbył się Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej w Zespole Szkół Mechanicznych, który przebiegał pod hasłem „Anioły i demony”. W imprezie wzięli udział uczniowie z 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego: I LO, II LO, III LO, ZSE, ZSHT, ZSCKR, ZS NR1 oraz ZSM.

Temat przewodni, „Anioły i demony”, szeroko rozumiany może poruszać rozmaite kwestie dotyczące naszego życia, aniołów i demonów tkwiących w nas samych i konsekwencji przewagi jednych nad drugimi. Podczas tegorocznego Wieczoru usłyszeliśmy utwory prezentujące wielorakie ujęcie tematu, zawierające elementy zarówno bardzo poważne, filozoficzne lub psychologiczne oraz lżejsze, mówiące o opiece dobrych aniołów lub o demonach chcących ich pokonać.

Usłyszeliśmy również utwory poetyckie zawierające przemyślenia dotyczące otaczającego nas świata, oraz teksty piosenek współczesnych wykonawców, dla których temat ten jest również źródłem inspiracji. Aż 27 osób zechciało zaprezentować się w świetlicy naszej szkoły przed licznie zgromadzoną publicznością. W blasku świec i przy dźwiękach nastrojowej muzyki mieliśmy więc okazję po raz kolejny przeżyć jesienne chwile z poezją obcojęzyczną. Impreza była niezwykle udana a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Kolejna edycja Wieczoru Poezji już za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group