Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Niecodzienna lekcja

Czwartek, 14 listopada 2019, 13:19
Autor: red
Strzegom: Niecodzienna lekcja
Fot. UM Strzegom
W burzliwej historii naszej ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak 11 Listopada 1918 roku trwale zapisał się w umysłach wielu Polaków. Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy , jako państwo suwerenne i niezależne.

Pamiętając o tych wydarzeniach, 8 Listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel przygotowały p. Jolanta Pitura i p. Katarzyna Puchalska, dekorację wykonała p. Edyta Oleksiak.

Obchody rozpoczęto od zaśpiewania czterech zwrotek hymnu. O godzinie 11:11 w sali gimnastycznej PSP nr3 zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby wziąć udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klasy piątej i szóstej zaprosili wszystkich na niecodzienną lekcję historii pt. „ Pociąg do wolności”, podczas której wspominali o ważnych wydarzeniach poprzedzających odzyskanie niepodległości, rozbiorach, powstaniach, I wojnie światowej. Uroczysty charakter tego dnia podkreśliły pieśni patriotyczne „Jak długo na Wawelu”, „Wojenko, wojenko”, „Jak szło wojsko”, „Szara piechota” , które przygotował chór szkolny oraz przepiękna dekoracja w postaci pociągu składającego się z wagoników biało-czerwonych, na których znalazły się najważniejsze daty związane z polską drogą do wolności. Lekcja uświadomiła wszystkim uczniom, że nie wolno nam – Polakom zapominać o przeszłości, bo historia to nasze korzenie i tradycja. Pamiętając o historii naszej przeszłości nie możemy zapominać , że przyszłość Polski zależy od nas samych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group