Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Niecodzienne spotkanie

Piątek, 13 września 2019, 13:56
Autor: red
Jaroszów: Niecodzienne spotkanie
Fot. UM Strzegom
W piątkowe przedpołudnie, 6 września 2019 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie uczniowie uczestniczyli w bardzo interesującym i pouczającym spotkaniu z kombatantami i weteranami wojennymi, w związku z lokalnymi obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pomysłodawcą i współorganizatorem tego spotkania był absolwent i mieszkaniec Jaroszowa - Błażej Kołodziej. Na spotkanie przybyli szczególni goście: pani porucznik Julia Kołosowska i pan major Alfons Daszkiewicz - kombatanci i weterani II wojny światowej, którzy opowiadali młodzieży z klas VI-VIII o swoich przeżyciach i wspomnieniach z czasów walki o wolność naszej ojczyzny (od kampanii wrześniowej do zakończenia wojny). W spotkaniu wzięli również udział członkowie rodzin weteranów wojennych z terenu Jaroszowa i Mikoszowej (m.in. pan Jan Szkut i pan Michał Grynienko).

Przygotowana przez Organizatorów prezentacja multimedialna przybliżyła uczniom sylwetki tych lokalnych bohaterów oraz ich zaangażowanie w działania militarne żołnierzy polskich w różnych zakątkach świata. Pamiątki i rekwizyty pochodzące z prywatnych zbiorów uatrakcyjniły wystawę oraz całe spotkanie.

Na zakończenie spotkania pani Beata Jankiewicz - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z delegacjami uczniów podziękowała zaproszonym gościom za ich żywe świadectwo bohaterstwa, odwagę i szczególny patriotyzm przedstawione młodzieży szkoły. Wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz zwiedzanie okolicznościowej wystawy zwieńczyły bardzo owocne spotkanie.

Przykład bohaterstwa i gotowość do najwyższego poświęcenia, jaki zaprezentowali weterani, jest wzorem do naśladowania zarówno dla współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego, jak i wszystkich nas, Polaków. Chwała bohaterom!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group