Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1320
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Niecodzienne spotkanie

Poniedziałek, 24 kwietnia 2023, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: red
Strzegom: Niecodzienne spotkanie
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Wizyta szczególnych gości w Zespole Szkół w Strzegomiu.

Spotkania Sekcji Górnictwa Odkrywkowego Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk odbywają się średnio co pół roku. Z inicjatywy Krzysztofa Skolaka tym razem odbyło się ono w Zespole Szkół w Strzegomiu. Spotkaniu przewodniczył prof. dr hab. inż. Zbigniew Kasztelewicz.

Mieliśmy zaszczyt w murach naszej szkoły gościć znamienite osoby z wyższych uczelni górniczych, instytutów i czołowych kopalni w Polsce, zajmujących się m.in. wydobyciem węgla brunatnego, surowców skalnych i bursztynu. Swoją obecnością zaszczycił nas również Zbigniew Suchyta - Burmistrz Strzegomia, a także przedstawiciele branży górniczej naszego regionu.

Dyrektor szkoły - Robert Wójtowicz, nauczyciele przedmiotów górniczych: Renata Dziurla, Michał Firlej i Jacek Sozański oraz przedstawiciele uczniów klas górniczych reprezentowali naszą szkołę w tym wyjątkowym spotkaniu. Renata Dziurla zaprezentowała gościom w przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej kierunek kształcenia, jakim jest obecnie - jedyne w Polsce - technikum górnictwa odkrywkowego, funkcjonujące w Strzegomiu od 13 lat.

Warto również podkreślić, że na spotkaniu nasz nauczyciel - Michał Firlej został oficjalnie powołany na członka Sekcji Górnictwa Odkrywkowego Komitetu Górnictwa PAN - gratulujemy.

W drugiej części spotkania uczestnicy wzięli udział w wyjeździe terenowym do niektórych kopalni położonych w okolicy Strzegomia.

Wspólne spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń, zaplanowanie współpracy m.in. poprzez wycieczki przedmiotowe dla uczniów technikum górnictwa odkrywkowego. Było to bardzo ciekawe i owocne wydarzenie w naszej szkole.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group