Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Niedziela na sportowo

Środa, 16 maja 2018, 12:58
Aktualizacja: 13:00
Autor: red
Gmina Strzegom: Niedziela na sportowo
Fot. UM Strzegom
W niedzielę, 13 maja br. na boisku "Orlik" znajdującym się na terenie OSiR w Strzegomiu zostały przygotowane gry i zabawy sportowe dla dzieci i ich rodziców.

Uczestnicy gier i zabaw zwinnościowo-zręcznościowych mogli sprawdzić swoje umiejętności w wielu grach przygotowanych na to popołudnie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się unihokej - nie tylko wśród dzieci, ale i młodzieży starszej. Nie zabrakło zabaw o charakterze zręcznościowym, jak rzucanie do celu, frisbee, rzucanie do tarczy, krykiet czy catchball.
Głównym celem niedzieli na sportowo było upowszechnianie kultury fizycznej i sportu jako alternatywy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Każdy uczestnik znalazł dla siebie odpowiednią formę ruchu.

Pogoda dopisała, umożliwiając przeprowadzenie zabaw dla dzieci prowadzonych przez animatora sportu - Mirosława Głowiaka zatrudnionego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

* * *

13 maja br. w ramach ,,niedzieli na sportowo" na boisku piłkarskim w Tomkowicach odbyły się rozgrywki piłkarskie obecnych i byłych mieszkańców Tomkowic. Frekwencja dopisała, a na trybunach nie zabrakło żywo dopingujących kibiców - rodziców dzieci i młodzieży, która ambitnie rywalizowała o zwycięstwo. A było warto, ponieważ na uczestników czekały medale ufundowane przez OSiR w Strzegomiu.

- Zalet aktywności fizycznej nie trzeba nikomu wymieniać, ale to my-rodzice, animatorzy sportu, nauczyciele wychowania fizycznego musimy nauczyć dzieci cieszyć się sportem. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - podsumowują organizatorzy.

* * *

13 maja br. w Rogoźnicy odbył się turniej piłkarski rodziców i dzieci. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, obfitował w ciekawe akcje, które były nagradzane gromkimi brawami. Turniej miał na celu głównie zabawę. Nie chodziło tutaj o wyniki, natomiast radości dzieci jak i rodziców było wiele. Spotkanie jest swego rodzaju integracją, nie tylko samych zawodników, ale także rodziców.

Dopisała atmosfera i frekwencja, zadowoleni rodzice i dziadkowie już teraz zapowiadają, że jeśli będzie taka możliwość , chętnie zagrają ze swoimi podopiecznymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group