Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy

Środa, 1 sierpnia 2018, 7:55
Autor: red
Świdnica: Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy
Fot. KPP Świdnica
Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno–Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie Świdnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 nielegalnych automatów do gier oraz 2 tablety z zainstalowanym oprogramowaniem do prowadzenia gier losowych o wartości nie mniejszej niż 15 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie blisko 3,700 złotych.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Świdnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 duże automaty do gier hazardowych, 2 automaty walizkowe do gier hazardowych a także 2 tablety z zainstalowanym oprogramowaniem do prowadzenia gier losowych o wartości nie mniejszej niż 15 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Funkcjonariusze zabezpieczyli również środki pieniężne w kwocie blisko 3,700 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez policjantów w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group