Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nielegalnie udostępniali sygnał z transmisji MŚ w siatkówce oraz spotkań piłkarskich ekstraklasy

Wtorek, 23 września 2014, 12:07
Aktualizacja: 12:09
Autor: red.
Wałbrzych: Nielegalnie udostępniali sygnał z transmisji MŚ w siatkówce oraz spotkań piłkarskich ekstraklasy
Fot. archiwum
Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami wałbrzyskiej komendy miejskiej, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali cztery osoby podejrzewane o naruszenie przepisów dotyczących praw autorskich. Zatrzymani za pomocą internetu udostępniali odpłatnie sygnał z platform cyfrowych, narażając w ten sposób firmy na straty sięgające, co najmniej 6 milionów złotych. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń dolnośląskich funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą, trzech młodych mężczyzn w wieku 23, 26 i 31 lat oraz 20-letnia kobieta wspólnie od kilkunastu miesięcy wykorzystując sieć internetową oferowali odpłatnie za pośrednictwem jednej ze stron sygnał programów platform cyfrowych. W sposób nielegalny udostępniali głównie oglądanie meczów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, a także spotkań piłkarskich Ekstraklasy.

Grupa oszustów pochodzących z województwa dolnośląskiego i opolskiego nielegalnie retransmitowała płatny sygnał, aby w dalszej kolejności taki przekaz udostępniać innym osobom również za opłatą. Podejrzewani założyli specjalne konto bankowe, na które wpływały płatności za dostęp do konkretnych transmisji.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci zabezpieczyli w tej sprawie sprzęt komputerowy, blisko 30 telefonów komórkowych, kilkanaście kart SIM oraz nośniki pamięci, dyski twarde, a także tunery satelitarne. Ponadto w toku dalszych sprawdzeń i przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie łącznej ponad 23 tys. złotych. Straty powstałe w wyniku działalności grupy na szkodę operatorów platform cyfrowych szacuje się na kwotę blisko 6 milionów złotych.

Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają m.in. to czy zatrzymani nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów, a także to, jaki udział miały w tym procederze poszczególne osoby.

Osoby zatrzymane w tej sprawie trafiły do policyjnego aresztu. Będą doprowadzone do prokuratury, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za czyny o które są podejrzewani na mocy Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group