Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1327
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świebodzice: Niemiecki turysta nie żyje

Środa, 4 stycznia 2023, 11:54
Autor: red
Wałbrzych/Świebodzice: Niemiecki turysta nie żyje
Fot. KPP Świdnica
Zakończyły się przeprowadzone przez policjantów, przy wsparciu strażaków oraz goprówców, szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego 84–latka, który pierwszego stycznia tego roku zaginął na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Mężczyzna niestety nie żyje. Został znaleziony w jednym z potoków na granicy Wałbrzycha ze Świebodzicami.

Przypomnijmy, że mężczyzna z wycieczką przyjechał z Wrocławia do Zamku Książ i właśnie w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego był widziany przez współtowarzyszy pierwszego stycznia w godzinach popołudniowych. Również kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę przechadzającego się bez opieki w tym miejscu.

W przeprowadzonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej udział na każdej zmianie wzięło łącznie ponad 100 funkcjonariuszy Policji, wałbrzyskich strażaków PSP i OSP - z psami służbowymi i gorpoców z Grupy Sudeckiej. Wykorzystany do działań został także helikopter policyjny z kamerą termowizyjną. Policjanci sprawdzili między innymi pobliskie szpitale, monitoring miejski i skontaktowali się z korporacjami taksówkarskimi.

Niestety działania poszukiwawcze zakończyły się dzisiejszego poranka, kiedy policjanci otrzymali informację o odnalezieniu zwłok 84-latka w jednym z potoków znajdujących się na granicy Wałbrzycha i Świebodzic. Obecnie prowadzone są działania mające na ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group