Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Niepełnosprawni w pełni sprawni

Piątek, 24 czerwca 2016, 14:55
Aktualizacja: 14:57
Autor: red
Imbramowice: Niepełnosprawni w pełni sprawni
Fot. UM Żarów
Często mieszkają obok nas. Niejednokrotnie są naszymi sąsiadami. Tak samo kochają, przeżywają porażki i tak samo mają marzenia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Imbramowicach, Mrowinach i przedszkolaki z Żarowa mieli okazję spotkać się z Pawłem Błachowiczem, dyrektorem niepublicznego przedszkola "Bystrzaki" w Bystrzycy Kłodzkiej, który jest niepełnosprawny. Wizyta odbyła się w ramach projektu "Jeden dzień z życia ...", poświęconemu oswajaniu niepełnosprawności poprzez bezpośrednie doświadczenie.
- To było wyjątkowe spotkanie. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać Pawła Błachowicza, który mimo, że w wyniku zaniku mięśni, może poruszać jedynie głową i jedną ręką, realizuje się zawodowo, zwiedził świat, a także założył fundację "Równi choć różni" zajmującą się aktywizacją osób niepełnosprawnych. Pan Paweł, ze szczegółami opowiadał dzieciom o swoim życiu. O tym, jak zjechać wózkiem ze schodów i jak dzieci reagują na widok osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Dla każdego z nas to była bardzo pouczająca wizyta - relacjonuje Krystyna Waliszak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Spotkaniu z gościem towarzyszył również pokaz sprzętu niezbędnego do życia osoby niepełnosprawnej. Dyrektor przedszkola w Bystrzycy Kłodzkiej Paweł Błachowicz odwiedził uczniów w Imbramowicach na zaproszenie Krystyny Waliszak dyrektor szkoły oraz koordynatorki projektu Katarzyny Okorowskiej-Wojnarowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group