Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Niepodległość w Strzegomiu

Wtorek, 12 listopada 2019, 13:09
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
Strzegom: Niepodległość w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
11 listopada br. w Strzegomiu odbyły się uroczystości 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w których liczny udział wzięli mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Obchody zainaugurowała msza św. w imieniu Ojczyzny pod przewodnictwem ks. biskupa Ignacego Deca w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego – X Brygady Logistycznej w Opolu. Następnie w uroczystym przemarszu udano się na skwer przy pomniku Ignacego Jana Paderewskiego, gdzie w trakcie swoich przemówień burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz poseł na sejm Ireneusz Zyska przypomnieli, jak ważna jest pamięć o historii narodu oraz przekazywanie prawdy historycznej następnym pokoleniom. W planie uroczystości nie mogło zabraknąć przejmującego Apelu Pamięci oraz salwy honorowej. Tę część uroczystości zakończyło składanie wiązanek kwiatów przez przedstawicieli poszczególnych delegacji pod pomnikiem Paderewskiego.

W SCK tradycyjnie odbyła się część kulturalna, w której przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się zespoły folklorystyczne i wokalne: Kostrzanie, Goczałkowianie, Olszaniacy i Retro. Na zakończenie całodziennych uroczystości wystąpił znany i niezwykle lubiany Ryszard Rynkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group