Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Niepokorny bezdomny

Sobota, 7 maja 2022, 13:29
Autor: red
Świdnica: Niepokorny bezdomny
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 29 kwietnia do 5 maja 2022 roku.

30.04.2022r. godz.11.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej na terenie Parku Centralnego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Miłośnicy trunków ukryli się przed okiem kamer monitoringu miejskiego i uważali, że pozostaną bezkarni. Dodatkowo jeden z mężczyzn zanieczyścił przyległy teren. Interwencję zakończono ukaraniem jednego z mężczyzn mandatem w kwocie 100 złotych, natomiast druga osoba za swoje zachowanie będzie musiała opłacić mandat w wysokości 500 złotych.

30.04.2021r. godz.14.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na terenie Parku Centralnego. Ta interwencja również zakończyła się ukaraniem sprawcy mandatem karnym.

01.05.2022r. godz.21.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kradzieży kostki brukowej w rejonie ulicy Kardynała Wyszyńskiego. Mężczyzna wraz z kobietą ładowali kostkę brukową na wózek ręczny i wywozili ją a po chwili wracali, powtarzając tą czynność. Sprawcy zostali ujęci przez patrol straży miejskiej a następnie przekazani patrolowi Policji.

02.05.2022r. godz.0.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który spadł z wózka inwalidzkiego i leży przed wejściem do szpitala „Latawiec”. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego Rafała O. Mężczyzna jest inwalidą, ma amputowaną jedną nogę. W minionym okresie przebywał w schronisku dla bezdomnych (skierowany tam z innej gminy) jednak na skutek nadużywania alkoholu został z niego wydalony. Następnie w uzgodnieniu z pracownikami socjalnymi został przewieziony do gminy macierzystej, jednak po kilku tygodniach wrócił do Świdnicy. Mężczyzna w trakcie interwencji odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy.

02.05.2021r. godz.6.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kolejne telefoniczne zgłoszenie dotyczące Pana Rafała O., który ponownie spadł z wózka i leżał przy szpitalu. Strażnicy podnieśli mężczyznę, który podobnie jak poprzednio odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy.

04.05.2021r. godz.8.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony szpitala „Latawiec” dotyczące inwalidy, który spadł z wózka inwalidzkiego. Interwencja dotyczyła Rafała O. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że tym razem stan zdrowia mężczyzny wymaga pomocy medycznej. Wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który przewiózł bezdomnego do szpitala.

04.05.2021r. godz.23.30 – funkcjonariusze straży miejskiej zauważyli na peronie dworca PKP Świdnica Miasto dwie rodziny uchodźców z Ukrainy. Osoby te zostały zaopatrzone w żywność a następnie wszystkich przewieziono do miejsca zakwaterowania, gdzie przygotowano im miejsca do spania i wypoczynku. W godzinach rannych uchodźcami zaopiekowali się pracownicy i wolontariusze Centrum Pomocy Ukrainie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group