Piątek, 12 czerwca
13°C Jelenia Góra

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani na gorącym uczynku

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Świdniccy policjanci już wielokrotnie zwracali się do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż zdarzają się osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na jazdę na tzw. "podwójnym gazie" i tym samym nie zwraca

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań. Każde „podejrzane” zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do samych kierowców o rozsądek, a do świadków o właściwą reakcję na lekkomyślne zachowania, które mogą doprowadzić do tragedii. rn rnWczoraj na terenie gminy Świdnica, policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy 55-latek kierował samochodem osobowym marki Fiat mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 37-latek zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował samochodem ciężarowym marki Man mając ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie .rn rnMężczyźni usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo drogowe grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka