Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Wtorek, 18 grudnia 2018, 7:33
Aktualizacja: 13:36
Autor: red
Strzegom: Nietrzeźwy kierowca zatrzymany
Fot. KPP Świdnica
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Teraz 22–letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego za swój czyn odpowie karnie.

Zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 22-letni kierowca, którego zatrzymali świdniccy policjanci.

Policjanci patrolujący rejon miasta Strzegomia zauważyli samochód osobowy marki VW. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierowcą jest 22-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto przy mężczyźnie ujawniono kilka porcji amfetaminy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. A za posiadanie środków odurzających grozi do 3 pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group