Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Nietrzeźwy poranek

Środa, 4 stycznia 2023, 13:53
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Nietrzeźwy poranek
Fot. KPP Świdnica
Jednym z priorytetów policjantów świdnickiej drogówki jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców, którzy swoją lekkomyślnością narażają na niebezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Podejmowane działania, a w tym liczne kontrole wykazują, że pomimo zaostrzenia kar za jazdę na „podwójnym gazie”, nadal trafiają się nieodpowiedzialni kierowcy.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy przeprowadzili na terenie powiatu działania wzmożone pn.„Trzeźwy poranek” w trakcie których sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Policjanci, siedmiu nieodpowiedzialnym kierującym uniemożliwili dalszą jazdę oraz sześciu z nich zatrzymali prawo jazdy, bo wsiedli za kierownicę samochodu mimo wcześniejszego spożycia alkoholu, jeden z nich 36-latek nie tylko alkohol miał na sumieniu bo odpowie także za jazdę bez uprawnień oraz za brak badań technicznych pojazdu.

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 28 do 53 lat

Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-letni kierowca pojazdu Renault. Mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany tuz przed godziną 6 na terenie Świdnicy przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Na terenie Jaworzyny Śląskiej po godzinie 6.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali stan trzeźwości 36-letniego kierowcy samochodu osobowego marki Renault. Urządzenie pomiarowe wykazało blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie, jednak w trakcie kontroli okazało się, że nie tylko to mężczyzna ma na sumieniu. 36-latek kierował pomimo tego, że nigdy nie posiadł uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Około godziny 6.30 na terenie gminy Świdnica policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali także 40-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki Fiat. Badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

W porannych działaniach świdnickich policjantów zatrzymano także czterech mężczyzn po użyciu alkoholu, którym także policjanci uniemożliwili dalszą jazdę.

Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, odpowiedzą teraz przed sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group