Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 839
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nieudane próby oszustw na wnuczka. Kampanie informacyjne przynoszą efekty

Czwartek, 30 października 2014, 14:27
Aktualizacja: 14:29
Autor: red.
Świdnica: Nieudane próby oszustw na wnuczka. Kampanie informacyjne przynoszą efekty
Fot. archiwum
Kampania informacyjno – prewencyjna realizowana przez świdnicką policję, a dotycząca oszustw metodą „na wnuczka”, przynosi efekty. Coraz częściej, dzięki informacjom i ostrzeżeniom przekazywanym przez funkcjonariuszy, potencjalni pokrzywdzeni na dają się nabrać. Tak było i tym razem na terenie Świdnicy. Sprawcy próbowali wyłudzić od 6 starszych osób ponad 100 tysięcy złotych. Dzięki postawie potencjalnych pokrzywdzonych, próby oszustw spełzły na niczym.

Kampania informacyjno – prewencyjna realizowana przez świdnicką Policję, a dotycząca oszustw metodą „na wnuczka”, przynosi efekty. Coraz częściej, oprócz informacji o osobach pokrzywdzonych, docierają do Policji informacje o kolejnych starszych osobach, które postępując zgodnie ze wskazówkami przekazywanymi przez funkcjonariuszy, uniemożliwiają oszustom popełnienie przestępstwa na ich szkodę.

Tak było i tym razem na terenie Świdnicy, gdzie w ciągu jednego dnia sprawcy podając się przez telefon za członków rodziny, próbowali wyłudzić od 6 starszych osób po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzięki odpowiedniej postawie, pokrzywdzeni nie dali sobie wyłudzić łącznie ponad 100 tys. złotych. To kolejne już osoby z terenu powiatu świdnickiego, które nie dały się oszukać.
Oszuści najczęściej opowiadają o wypadkach drogowych, których sprawcami są bliscy starszych osób. Przekazują informację, że jedynym sposobem na załatwienie sprawy i uniknięcie odpowiedzialności jest przekazanie pieniędzy za pośrednictwem kuriera z policji lub prokuratury. Nie wierzmy takim osobom i pod żadnym pretekstem nie przekazujmy im żadnych pieniędzy.

PAMIĘTAJMY!
- Oszuści żerują na ludzkiej naiwności.
- Zachowajmy szczególną ostrożność.
- Zadbajmy o swoich bliskich zwłaszcza tych w podeszłym wieku i uczulmy ich na tego typu zachowania. Wystarczy tylko zachowywać kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.
- Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności.
- Nie podawajmy przez telefon kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy.
- Nie przekazujmy gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.
- Nie wpuszczajmy do domu osób, których nie znamy.
- Wystarczy jeden telefon do krewnego na znany numer, aby potwierdzić czy rzeczywiście członek rodziny potrzebuje wsparcia finansowego.

Zastosujmy się do tych kilku prostych rad zanim utracimy oszczędności, niejednokrotnie całego życia.

W takich przypadkach prosimy o natychmiastowy kontakt z Policją pod bezpłatnym numerem 997.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group