Czytających: 1598

Świdnica: Nieznaczna porażka Polonii z Bystrzycą

Niedziela, 9 lutego 2014, 16:01
Aktualizacja: 17:08
Bystrzyca Kąty Wrocławskie okazała się nieznacznie lepsza od Polonii Świdnica wygrywając w sobotnim meczu sparingowym 3:2. Obie ekipy po raz kolejny "skrzyżują rękawice" już 15 marca, kiedy to w Świdnicy odbędzie się inauguracyjna w 2014 roku kolejka w ramach rozgrywek III–ligi dolnośląsko–lubuskiej.

W pierwszej części spotkania dwukrotnie na prowadzenie wychodzili podopieczni Jarosława Lato, jednak rywale szybko odpowiadali. Rozpoczęło się od trafienia po rzucie rożnym Skowrońskiego, chwilę później do remisu doprowadził Wróbel wykorzystując moment zawahania naszych defensorów. W 32. minucie na 2:1 strzelił Kopernicki, ale przyjezdni znów wyrównali, tym razem za sprawą Gambala. W drugiej połowie biało-zieloni zepchnęli przeciwników do defensywy, długo utrzymywali się przy piłce, ale ta przewaga nie przekładała się na sytuacje bramkowe. Zwycięskiego gola do Bystrzycy zdobył Wróbel. Polonia przegrała ostatecznie 2:3, miejmy jednak nadzieję, że świdniczanie za miesiąc w zdecydowanie bardziej istotnym pojedynku o ligowe punkty, wezmą rewanż i zainkasują trzy punkty.

Polonia Świdnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 2:3 (2:2)

Polonia: Kot, Truszczyński, Luber, Chrapek, Skrypak, G. Borowy, Fojna, Jaros, Kukla, Skowroński, Kopernicki oraz Bęc, P. Salamon, Lato, Morawski, Miętkiewicz, Sz. Borowy, Turzański