Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1337
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Niezwykła podróż

Sobota, 29 lipca 2023, 9:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: red
Świebodzice: Niezwykła podróż
Fot. UM Świebodzice
Z inicjatywy Miasta Świebodzice w dniu 27 lipca (czwartek) odbyła się w naszym mieście „Wycieczka w Dobrym Czasie Śladami Gustava Beckera”. Realizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy dra Janusza Kujata z samorządem.

Postać znanego na całym świecie zegarmistrza, właściciela fabryk doskonale przybliżył świebodzicki historyk i prelegent, wielki miłośnik historii naszego miasta. Wydarzenie zachęciło do udziału grupę około 80 osób, która weszła w świetną interakcję z prowadzącym spotkanie. W imieniu Burmistrza Miasta uczestników powitała Kierownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Ilona Szczygielska. Wśród licznej grupy uczestników byli Radni Rady Miejskiej Ewa Dziwosz, Jan Klepiec, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Beata Wiciak wraz z zespołem pracowników, firmę Termet S.A reprezentowała Pani Monika Targosz, był też zegarmistrz Adam Mroziuk, właściciel wirtualnego muzeum zegarów Gustava Beckera Wojciech Magierski, kolekcjonerzy zegarów GB Bogdan Chachelski i Marek Mikołajczak, Paweł Dziurzyński Prezes Koła Polskiego Związku Filatelistów,Radny powiatowy Wojciech Latuszek.

Niezwykła podróż przeniosła nas w czasie i doskonale zobrazowała świetny okres działalności Gustava Beckera. Mogliśmy dowiedzieć się jak zaczęła się produkcja zegarów Gustava Beckera, odwiedziliśmy miejsca ściśle związane z pracą zawodową słynnego zegarmistrza, byliśmy także w miejscu jego zamieszkania, zobaczyliśmy gdzie mieszkali pracownicy potężnej fabryki zegarów, liczącej 2000 pracowników, udaliśmy się także w miejsce, gdzie produkowane były drewniane obudowy do zegarów. W wyraz wdzięczności za świetną wycieczkę dr Janusz Kujat otrzymał od Burmistrza Miasta filiżankę promującą miasto z logotypem, budzikiem i symbolem zegarów Gustava Beckera. Nie zapomnieliśmy też o najaktywniejszym uczestniku wycieczki, młodym Świebodziczaninie, który także dostał gadżet promujący miasto.

Już teraz w imieniu dra Janusza Kujata oraz Burmistrza Miasta Pawła Ozgi możemy zaprosić mieszkańców na kolejną edycję wydarzenia realizowanego w ramach dotacji z budżetu Gminy Świebodzice pn. „Gustavy”, która odbędzie się w dniu 7 października w Miejskim Domu Kultury. Gorąco zachęcamy także na kolejną z cyklu wycieczek historycznych, tym razem dowiemy się dużo o budowniczych naszego miasta rodzie Hochbergów i Kramstów. Ten temat przybliży nam w dniu 4 sierpnia (piątek) miłośniczka historii naszego miasta Róża Stolarczyk. Spotykamy się o godz. 17:15 przy Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group