Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nigdy więcej wojny

Sobota, 23 września 2017, 7:37
Autor: red
Świebodzice: Nigdy więcej wojny
Fot. UM Świebodzice
To przesłanie, które przekazała młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków podczas miejskich obchodów Dnia Sybiraka.

Świebodzickie uroczystości odbyły się we wtorek, 18 września. Odprawiona została uroczysta msza święta w kościele pw. Św. Mikołaja, odbył się apel pod obeliskiem upamiętniającym ofiary zsyłki, a na końcu uczestnicy udali się do Miejskiego Domu Kultury.

W uroczystościach udział wzięli: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący Jan Klepiec; władze Związku Sybiraków w Świebodzicach – z przewodniczącym Tadeuszem Fedorowiczem i wiceprzewodniczącą Jadwigą Pichurską; przedstawiciele Zarządu Okręgowego Związku, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agnieszka Gielata, młodzież i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków.

Mszę odprawił ksiądz dziekan Józef Siemasz, a homilię wygłosił ksiądz Augustyn Nazimek, kapelan Sybiraków i długoletni proboszcz parafii Św. Mikołaja.

- Jesteśmy już tym ostatnim, najmłodszym pokoleniem, które przeżyło gehennę zsyłki. Cieszymy się bardzo, że możemy świętować i wspominać nasze trudne chwile razem z młodym pokoleniem, młodzieżą, z władzami miasta, mieszkańcami – podkreślała Jadwiga Pichurska.

Pod pomnikiem ofiar zsyłki złożono kwiaty i znicze, następnie uczestnicy udali się pod pomnik Jana Pawła II. Reszta uroczystości odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków zaprezentowała spektakl, były okolicznościowe przemówienia i poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group