Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wraca do Strzegomia

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 7:03
Autor: red
Strzegom: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wraca do Strzegomia
Fot. UM Strzegom
Dzięki dużemu zaangażowaniu posła na Sejm RP Ireneusza Zyski oraz władz samorządowych Strzegomia udało się przywrócić w naszym mieście nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

W spotkaniu z dyrektorem NFZ Wrocław - Andrzejem Oćwieją, które odbyło się 4 kwietnia br., uczestniczył burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, dyrektor Szpitala Latawiec w Świdnicy - Grzegorz Kloc, radna Rady Miejskiej w Strzegomiu - Monika Kozłowska, na co dzień pracująca w Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych oraz była przewodnicząca tej komisji - Marta Zięba.

W wyniku negocjacji z dyrektorem NFZ ustalono, że do 5 maja br. włącznie wszelkie świadczenia będą udzielane w weekendy, czyli od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do 8.00, oraz w święta. Od 6 maja br. nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie realizowana w pełnym zakresie.

- Apelujemy do naszych mieszkańców o korzystanie z tej formy opieki zdrowotnej. Powodem wstrzymania finansowania świadczeń przez NFZ była niska frekwencja. Z tego ambulatorium mogą również korzystać mieszkańcy okolicznych gmin np. Udanina, czy też Jaworzyny Śl. - informuje burmistrz Strzegomia. - Już wkrótce wydamy specjalne ulotki dla mieszkańców, w których szczegółowo poinformujemy o zasadach korzystania z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w naszym mieście - podsumowuje Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group