Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Nocna i świąteczna pomoc medyczna wraca do Strzegomia

Środa, 18 kwietnia 2018, 17:45
Autor: red
powiat świdnicki: Nocna i świąteczna pomoc medyczna wraca do Strzegomia
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Od 1 października 2017 r. od godz. 8.00 na terenie Powiatu Świdnickiego nocną i świąteczną pomoc medyczną prowadzą dwa podmioty lecznicze: SP ZOZ w Świdnicy i Szpital „Mikulicz” w Świebodzicach.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej samodzielnie prowadzi świadczenia z zakresu nocnej i świątecznej pomocy ambulatoryjnej w siedzibie Pogotowia w Świdnicy, natomiast w ramach umowy podwykonawczej prowadził świadczenia z wyżej wymienionego zakresu w Strzegomiu w siedzibie SP ZOZ Powiatowego Pogotowia Ratunkowego, w podstacji przy ul. Armii Krajowej 23.

Z dniem 1 kwietnia Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu zmniejszył finansowanie powyższych świadczeń w Strzegomiu, co spowodowało, że świadczenia udzielane były tylko w dni wolne od pracy.

Dzięki zabiegom Starosty Świdnickiego Piotra Fedorowicza, Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty oraz Dyrektora SP ZOZ Grzegorza Kloca przywrócono poziom świadczeń z pierwszego kwartału br. i będą one udzielane codziennie w dni robocze od godz. 18.00 – 8.00 oraz w dni wolne od pracy od godz. 8.00 – 8.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group