Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nocne czytanie poezji przy niepełnej publice

Sobota, 19 marca 2011, 16:51
Aktualizacja: Niedziela, 20 marca 2011, 7:34
Autor: GrA
Świdnica: Nocne czytanie poezji przy niepełnej publice
Katarzyna i Małgorzata, świdnickie licealistki.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jak zapowiadano: była mroczna atmosfera, patetyczny nastrój, świece i ciemne korytarze. Zabrakło tylko jednego – publiczności. Czy nowy twór Świdnickiej Rzeźni Poetyckiej ma w takim układzie szansę na przetrwanie?

Kasia i Małgosia to dwie świdnickie licealistki, które jako jedne z niewielu postanowiły piątkowy wieczór, 18 marca, spędzić na czytaniu poezji. – Zawsze uczestniczymy w tego typu spotkaniach, dlatego jesteśmy tu także dzisiaj – wyjaśnia Kasia, która na spotkanie przyszła w roli słuchaczki. Swoich sił w czytaniu poezji na forum chciała natomiast spróbować Małgosia. – Na dzisiejsze spotkanie przygotowałam tomik „Dwa Anioły” Anety Oczkowskiej, mało znanej wałbrzyskiej poetki – tłumaczy licealistka.

- Szkoda tylko, że zbyt wiele osób dziś nie wysłucha tych wierszy – dodaje Małgosia. Nocne Czytanie Poezji nie cieszyło się bowiem popularnością wśród świdniczan. Na sali w piątkowy wieczór można było zobaczyć dosłownie garstkę osób. Ale to nie zniechęca organizatorów.- Liczyliśmy się z takim rozpoczęciem. Podobnie było z pierwszym, drugim i trzecim modułem świdnickiej Rzeźni Poetyckiej – wyjaśnia Wojciech Koryciński, pomysłodawca imprezy. – Początkowo było trudno, ale dziś marka przyciąga publiczność.

Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem tak się stanie. A kolejne spotkanie w ramach Nocnego Czytania Poezji zaplanowano dopiero na jesień. – Drugie spotkanie odbędzie się w świdnickim teatrze miejskim. Zobaczymy, czy formuła się przyjmie – dodaje Wojciech Koryciński.

Nocne Czytanie Poezji to kolejna forma obcowania z literaturą i poezją, przygotowana z myślą o świdniczanach. Tym razem jednak mieszkańcy mogą aktywnie włączyć się w uczestnictwo w projekcie. Ulubione wiersze, czy fragmenty poezji na scenie można odczytać osobiście. – To spotkania dla pasjonatów, którzy chcieliby publicznie przeczytać swoje ulubione wiersze, czy fragmenty poezji – tłumaczy Wojciech Koryciński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group