Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nocne przechadzki między zabytkami

Piątek, 9 lipca 2010, 20:22
Aktualizacja: 20:23
Autor: KO
Świdnica: Nocne przechadzki między zabytkami
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już ponad trzysta osób odwiedziło Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, a akcja Noc w Muzeum trwa zaledwie nieco ponad godzinę. Prawdziwa gratka o godz. 21.00, kiedy to zostanie otwarta wystawa „Świdnica w kulturze i sztuce na tle dziejów”, wystawa niezwykła. Eksponaty zaprezentowane na niej mają ogromną wartość.

Najlepsze i najbardziej reprezentatywne z zachowanych dzieł świdnickich artystów, rzemieślników i ogólnie rozumianych twórców, żyjących w Świdnicy i pracujących dla chwały miasta zostały zgromadzone na piętrze muzeum. Poza rzeźbami gotyckimi i barokowymi oraz wyrobami Świdnickiego rzemiosła, podziwiać od godz. 21.00 będzie można m.in. gotyckie epitafia Steinberga i proboszcza Stanisława Bernwalda. Wyeksponowane też zostaną ważne dokumenty informujące o przeszłości miasta pochodzące z XIII i XV wieku.

Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów: Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Archiwum Państwowego we Wrocławiu, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, parafii p.w. św. Stanisława i Wacława w Świdnicy, parafii p.w. św. Józefa w Świdnicy, Kościoła Pokoju w Świdnicy.

O godzinie 21.30 otwarta zostanie dla zwiedzających również „Galeria Malarzy Świdnickich” oraz stylowy salon z okresu XVIII-XIX w., a o godzinie 23.00 odbędzie się koncert zespołu Castle Dreams, wykonującego utwory autorskie, w których odnaleźć można tematy muzyki dawnej oraz klasycznej, okraszonej odrobiną celtyckiego folku, rocka i popu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group