Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Nocny Maraton Czytania w Jaworzynie Śląskiej

Środa, 19 grudnia 2012, 1:27
Aktualizacja: 1:28
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Nocny Maraton Czytania w Jaworzynie  Śląskiej
Fot. użyczone
Grupa 50 śmiałków z gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej zakończyła w minioną sobotę o godz. 6 rano swój udział w I Maratonie Nocnego Czytania. I choć nie udało się przeczytać całej powieści, wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za wytrwałość.

Pomysł zorganizowania maratonu powstał ponad miesiąc temu. Organizatorkami przedsięwzięcia są nauczycielki z jaworzyńskiego gimnazjum: Anna Ryś – nauczyciel biblioteki i Dagmara Gruszczyńska – polonistka. Przez całą piątkowo-sobotnią noc, młodzież pogrążona była w świecie tolkienowskiego Hobbita.

Maraton otworzył Dyrektor Krzysztof Sołtys, następnie o odczytanie poszczególnych fragmentów książki zostali poproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska - Grzegorz Grzegorzewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej - Artur Nazimek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Ireneusz Besser. Kolejne części powieści czytane były przez uczniów i nauczycieli.

Przerwy w lekturze wypełnione były ćwiczeniami odprężającymi ciało i umysł. Uczniowie korzystali z ćwiczeń relaksacyjnych, zabaw sportowych, tańczyli zumbę, oglądali prezentację dotyczącą działalności Johna Ronalda Reuela Tolkiena.

Do sukcesu przedsięwzięcia przyczynili się w dużym stopniu sponsorzy: Gmina Jaworzyna Śląska, Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej, Piekarnia Państwa Wychowanków, Piekarnia Państwa Bykowskich, Sklep spożywczy Państwa Kudelskich i Pani Gajda ze sklepu Delikatesy Centrum. Dzięki ich wsparciu uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek, a także posilić się słodkościami.

Maraton odbył się w ramach projektu profilaktycznego Czytam bo lubię, który został zrealizowany w gimnazjum dzięki Gminie Jaworzyna Śląska. Jego celem było ukazanie młodzieży ciekawych alternatyw spędzania wolnego czasu. W ramach projektu szkoła zorganizowała warsztaty profilaktyczne dla uczniów, które prowadziła grupa z fundacji Arka Noego. Tworzą ją osoby, które kiedyś były uzależnione od narkotyków, alkoholu, pornografii, a dziś dają świadectwo tego, w jaki sposób uniknąć wejścia w różnego rodzaju nałogi.

Był to pierwszy, ale jak zapewniają organizatorzy, z pewnością nie ostatni wieczór z książką w jaworzyńskim gimnazjum.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group