• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 17:22
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 788
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nominacja dla Svidy

Wiadomości: Świdnica
Środa, 17 marca 2010, 18:43
Aktualizacja: 18:47
Autor: JaR oprac.
Fot. Svida
Uczniowski Klub Sportowy Svida Świdnica otrzymał nominację do drugiej edycji konkursu "Sportowe Oskary" Gminess 2009.

Oprócz Świdnickiej Svidy wśród nominowanych w kategorii Uczniowskich Klubów Sportowych są: Parafialny UKS Młoszowo; Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Kazanów” Przemyśl; Uczniowski Klub Żeglarski HORN, Urząd Gminy Rokietnica.
Konkurs Oskary Sportowe Gminess skierowany jest do ludzi, dla których aktywność fizyczna to pasja i którzy potrafią nią zarażać innych. W jego ramach nagradzane są najlepsze jednostki samorządowe, osoby fizyczne, kluby, ośrodki i ligi, które amatorsko, albo w sposób profesjonalny zajmują się uprawianiem, promowaniem lub organizowaniem wydarzeń sportowych, rekreacyjnych czy turystycznych. Od początku inicjatywę poznańskiej firmy Gminess Sp. z o.o. aktywnie wspiera wicemarszałek senatu Marek Ziółkowski, a także minister Władysław Bartoszewski. Ambasadorami konkursu są wybitne postaci życia publicznego – Jan AP Kaczmarek, Andrzej Person, prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński i wielu innych oraz najlepsi polscy sportowcy. Wspólnym celem organizatorów i osób wspierających Oskary Sportowe Gminess jest zachęcić polskie społeczeństwo do większej aktywności, ale także do pokazania światu, jak wiele ciekawego dzieje się w Polsce – w sporcie, rekreacyjnie i turystycznie. Całej idei przyświeca również przekonanie, że aktywność sprzyja budowaniu bliższych i pozytywnych relacji między ludźmi. Sprzyja dialogowi w wymiarze nie tylko lokalnym, ale i międzynarodowym
Uczniowski Klub Sportowy SVIDA w Świdnicy znalazł się wśród tak znakomitych imprez jak Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A., Klub Sportowy AZS Częstochowa S.S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group