Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nominacje do nagrody „Świdnicki Gryf 2016”

Wtorek, 12 lipca 2016, 10:37
Autor: red
Świdnica: Nominacje do nagrody „Świdnicki Gryf 2016”
Fot. organizatorzy
W tym roku o statuetkę „Świdnickiego Gryfa” powalczy 15 firm w 5 różnych kategoriach. Zwycięzców plebiscytu poznamy 21 października podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

„Świdnickie Gryfy” to najważniejsza nagroda gospodarcza w Świdnicy. Jest przyznawana po to, by wyróżniać i promować firmy i przedsiębiorstwa działających w mieście i regionie. Statuetki przyznawane są od 2005 roku, a ich autorem jest wybitny świdnicki artysta Andrzej Andrzejewski.

NOMINACJE DO NAGRODY „ŚWIDNICKI GRYF 2016”:

1. SUDECKI PRODUKT REGIONALNY:

- Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku - Jaworzyna Śl. - Przejazdy zabytkowymi wagonami z 1928 r.
- Zamek Książ w Wałbrzychu sp. z o.o. - Festiwal Kwiatów i Sztuki
- Ski-Raft sp. z o.o. – Spływy pontonowe Przełomem Bardzkim

2. DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY:

- KORTAS by AGA KORTAS
- SOLGAZ sp. z o.o.
- THT Produkcja Opakowań Przemysłowych sp. z o.o.

3. INNOWACYJNOŚĆ:

- RESIBO Ewelina Kwit Betlej
- Piekarnia Profit-Bis s.c. Anna Wychowanek, Jacek Wychowanek
- ZUPBADURA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

4. FIRMA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI:

- RST sp. z o.o. sp. k.
- Zespół Usług Medycznych MEDYK sp. z o.o.
- Pasol-Paco sp. z o.o.

5. NAJLEPSZY DEBIUT GOSPODARCZY:

- „ŁUKOWA BEAUTY” Katarzyna Pilarz-Nicińska
- DRZEWOZNAWCA Paweł Gromek
- Restauracja „MANUFAKTURA” Rojek Polska sp. z o.o.

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY:

1. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku – przejazdy specjalne zabytkowymi wagonami z 1928r. Celem organizacji przejazdów jest popularyzacja idei ochrony dziedzictwa technicznego oraz promocja turystyki Dolnego Śląska. Przejazdy pociągiem specjalnym wzbogacają ofertę turystyczną powiatu świdnickiego.

2. Zamek Książ w Wałbrzychu sp. z o.o. – Festiwal Kwiatów i Sztuki - cykliczna, największa impreza Zamku Książ, którą wita się powracającą do życia wiosnę. Zamek Książ zamienia się w bijące serce Dolnego Śląska, przybywają tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Święto Kwiatów uznane jest za jedno z najciekawszych propozycji na spędzenie majówki w Polsce.

3. Ski-Raft sp. z o.o. - Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim - to bardzo bezpieczna forma aktywnego wypoczynku. Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Każdego sezonu w spływie uczestniczą tysiące turystów, chętnych na przeżycie niezapomnianej przygody lub po porostu, pragnących odwiedzić Sudety. Atrakcje czekają na wyciągnięcie ręki.

DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY:

1. Agnieszka Kortas - KORTAS by AGA KORTAS – firma specjalizuje się w szyciu, projektowaniu i sprzedaży odzieży, ubrania sprzedawane są głównie za granicę, posiada kilka sklepów na terenie kraju. Wszystko od projektu do gotowego produktu, powstaje w pracowni w Świdnicy, do produkcji używane są dzianiny i dodatki tylko polskich producentów.

2. SOLGAZ sp. z o.o. – jedna z prężniej rozwijających się firm w Świdnicy, produkująca głównie płyty do kuchenek gazowych i elektrycznych, okapy. Sprzedaż prowadzona jest głównie w Internecie. Wśród internautów jest najbardziej rozpoznawalną i lubianą marką AGD. Zdobywa kolejne rynki zagraniczne – Anglia, Belgia Szwecja oraz bardziej egzotyczne miejsca jak Karaiby czy RPA.

3. THT Produkcja Opakowań Przemysłowych sp. z o.o. – produkcja opakowań z tworzyw sztucznych. W lutym 2015r. firma zakończyła budowę hali produkcyjnej na terenie WSSE, a w marcu rozpoczęła działalność produkcyjną. Kompleksowo obsługuje firmy wymagające opakowań dla swoich produktów bez względu na ich rodzaj, przeznaczenie czy materiał, z którego są wykonane.

INNOWACYJNOŚĆ:

1. RESIBO Ewelina Kwit-Betlej – własna marka kosmetyków naturalnych do pielęgnacji twarzy, tworzy produkty prawdziwe, które działają. Resibo to marka, która w ciągu kilku miesięcy została zauważona przez media oraz doceniona przez klientów.

2. Anna Wychowanek, Jacek Wychowanek - Piekarnia Profit-Bis s.c. – bazuje na tradycyjnych metodach wypieku, stworzyła własne produkty- chleb otrębowy oraz chleb rycerski. Jako jedna z nielicznych na rynku lokalnym, oferuje swoim klientom możliwość zakupienia chlebów wyprodukowanych z naturalnych składników bez polepszaczy, czy sztucznych barwników. Działa na rynku lokalnym kilkanaście lat. Poprzez wysoką jakość oferowanych towarów i naturalne składniki, posiada stałych klientów oraz tworzy nowe punkty sprzedaży.

3. ZUPBADURA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa – produkcja konstrukcji stalowych, maszyn i urządzeń na potrzeby rynku naftowego, energetycznego i stoczniowego, usługi z zakresu obróbki metali. Kompleksowe wykonawstwo urządzeń według powierzonej dokumentacji pod nadzorem towarzystw klasyfikacyjnych według wymagań klienta. Bezpośrednimi odbiorcami produktów są skandynawskie i niemieckie korporacje.

FIRMA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI:

1. RST sp. z o.o. sp.k. – od wielu lat konsekwentnie, zgodnie ze swoją misją i wizją zatrudnia pracowników na jasnych zasadach, dbając o ich komfort pracy, oferując m.in. elastyczny czas pracy, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie i karty Benefit MultiSport. Inwestuje w rozwój pracowników i wspiera ich w wydarzeniach sportowych. We współpracy z Miastem organizuje i sponsoruje RST Półmaraton Świdnicki. Prowadzi edukację młodzieży i studentów Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Świdnicy. Firma angażują się w wiele akcji społecznych m.in. „Nakrętki dla Hospicjum”, „Szlachetna Paczka”, finansowo i rzeczowo wspiera schroniska dla zwierząt.

2. Zespół Usług Medycznych MEDYK sp. z o.o. – w trosce o pacjentów, od wielu lat zespół współpracuje z licznymi podmiotami medycznymi oraz Regionalnym Szpitalem Latawiec. Laureat certyfikatów, nagród i wyróżnień – między innymi: Gwiazdy Biznesu, Certyfikat dla Poradni Leczenia Bólu, Certyfikat dla wszystkich usług świadczonych w lecznictwie otwartym. Współorganizuje i uczestniczy w akcjach prozdrowotnych i profilaktycznych, organizuje punkty poboru krwi w Świdnicy. Wszystkie poradnie, pracownie i gabinety MEDYK sp. z o.o., są w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych.

3.PASOL-PACO sp. z o.o. – jedna z najbardziej rozpoznawalnych piekarni na Dolnym Śląsku. Siłą firmy są ludzie, relacja z pracownikami to szacunek i zaufanie. Firma prowadzi działania, które minimalizują zagrożenia i zapewniają bezpieczeństwo pracy. Pracownicy są regularnie dokształcani, prowadzona jest praktyczna nauka zawodu dla uczniów szkól zawodowych. Firma aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej, na co dzień współpracuje z Caritasem, wspomaga najuboższych oraz organizacje działające na rzecz dzieci. Uczestniczy w akcjach organizowanych na rzecz dzieci z najuboższych rodzin.

NAJLEPSZY DEBIUT GOSPODARCZY:

1. ŁUKOWA-BEAUTY salon kosmetyki Katarzyna Pilarz-Nicińska – kompleksowa pielęgnacja stóp, SPA, podologia. Jedyny salon w Świdnicy, który jest polecany przez renomowaną markę DERMIKA. Pierwszy salon w Polsce wyposażony w sprzęt polskiej produkcji, który został stworzony przez AWF i Politechnikę Wrocławską.

2. Drzewoznawca - Paweł Gromek – firma oferuje usługi z zakresu pielęgnacji zieleni przy użyciu metod i technik dostępu linowego. Jedyna firma w mieście i regionie, która świadczy usługi arborystyczne o najwyższych światowych standardach, zgodnych ze współczesną wiedzą i obowiązującym prawem.

3. Restauracja MANUFAKTURA jako Rojek Polska sp. z o.o. – prezentuje zaskakujący styl nawiązujący do jej historycznego browarnego charakteru zainspirowanego fantastyką naukową. Restauracja sprzedaje własne, warzone w Świdnicy piwa Manufaktura, własne nalewki, które cieszą się ogromnym uznaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group