Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 547
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nordic Walking z OSiR–em – druga odsłona

Środa, 18 stycznia 2012, 0:08
Aktualizacja: 0:10
Autor: OSiR
Świdnica: Nordic Walking z OSiR–em – druga odsłona
Fot. OSiR
W najbliższą sobotę na świdnickim Skate Parku już po raz drugi spotkają się wszyscy, którzy uprawiają Nordic Walking, a także ci którzy chcieliby dopiero zacząć. O godzinie 11 pod okiem instruktora będzie można zasięgnąć wiedzy na temat tego sportu, oraz odbyć pierwsze wspólne trening

Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł spotkał się z dobrym przyjęciem. Na pierwszych zajęciach było kilkanaście osób, liczymy, że z czasem grupa będzie rosła a Nordic Walking okaże się dla wielu ciekawą formą spędzania czasu w sposób aktywny – mówi Edmund Frączak, dyrektor OSiR-u.

W pierwszych zajęciach wzięła udział grupa blisko 20, głównie świdniczanek, co nie oznacza, że to sport tylko dla kobiet. Uprawiają go wszyscy, bez względu na wiek i płeć, traktując ten sport jako doskonałą formę na aktywność fizyczną, a także możliwość spędzenia wspólnego czasu ze znajomymi. Mówiąc o Nordic Walking, nie można pominąć aspektu zdrowotnego. Wedle lekarzy sportowych Nordic Walking ćwiczy i rozwija 90 % systemu mięśniowego, a chodzenie z kijami mimo, że czasem jeszcze budzi zdziwienie, jest o 40 % bardziej efektywne niż spacer bez kijów. To też na pewno bardzo dobry sposób dla osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę. W chodzeniu z kijami zużywamy więcej kalorii. Nordic Walking jest także sportem bardziej dostępnym niż np. bieganie, bo nie występuje w nim tzw. przeciążenie - uprawiać go mogą więc osoby z problemami ortopedycznymi, a także osoby z otyłością i nadwagą.

Spotkania osób, które są zainteresowane Nordic Walking odbywają się cyklicznie co sobotę o godzinie 11.00 na świdnickim Skate Parku. Najbliższe odbędzie się 21 stycznia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group