Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nosił wilk razy kilka...

Czwartek, 6 listopada 2014, 13:26
Aktualizacja: 13:27
Autor: red.
Świdnica: Nosił wilk razy kilka...
Fot. archiwum
Włamywał się do piwnic i altan, kradł kratki ściekowe, wyposażenie altan oraz inne drobne przedmioty Skradzione mienie sprzedawał w punktach skupu złomu. Straty jakie ponieśli właściciele wyniosły blisko 35 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali mężczyznę mieszkańca Świdnicy, który od sierpnia 2013 roku do października 2014 roku, na terenie Świdnicy włamywał się do altan i dokonywał kradzieży przedmiotów metalowych, które później sprzedawał w punktach skupu złomu.

26-latek na swoim koncie ma kradzieże kratek ściekowych i pokryw włazów, gdzie straty na szkodę Urzędu Miasta Świdnica wyniosły 8 tysięcy złotych.

W maju br mężczyzna po uprzednim wyłamaniu zabezpieczenia zsypu do kotłowni dostał się do środka a następnie zabrał w celu przywłaszczenia 48 sztuk zaworów kulowych do rozdzielni wody, 500 metrów przewodów elektrycznych, uszkodził licznik wody oraz instalację elektryczną. Straty powstałe w wyniku włamania wyniosły 6 tysięcy złotych.

Na przełomie październik 2013/maj 2014 po uprzednim zerwaniu skobla zabezpieczającego drzwi wejściowe do altany dostał się do jej środka i dokonał kradzieży pieca olejowego, agregatu prądotwórczego, mebli kuchennych i wyposażenia kuchni. Straty poniesione przez właścicielkę altany wyniosły 20 tysięcy złotych.

Na swoim koncie zatrzymany ma jeszcze kilka innych włamań do altan gdzie straty na szkodę właścicieli wyniosły tysiąc złotych.
Skradzione przedmioty metalowe przedmioty sprzedawał na złom pozostałe rzeczy osobom których nie zna.

Mężczyzna był już wcześniej notowany przez Policję. Włamań i kradzieży dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.
26-latek dobrowolnie poddał się karze 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group