Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 781
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowa aplikacja mobilna

Sobota, 26 sierpnia 2023, 11:36
Autor: red
Świdnica: Nowa aplikacja mobilna
Fot. UM Świdnica
W ramach realizacji „Rozwój cyfrowych usług publicznych w Gminie Miasto Świdnica” wdrożona została aplikacja mobilna z katalogiem e–usług publicznych dla mieszkańców – mMieszkaniec. Od teraz najważniejsze informacje z miasta są dosłownie pod ręką.

Instalując aplikację na telefonie komórkowym uzyskujemy dostęp między innymi do informacji o zbliżających się wydarzeniach, inwestycjach, spotkaniach, alertach. Podstawową funkcją narzędzia są powiadomienia "push", dzięki którym informacje z aplikacji będą się pojawiały w panelu powiadomień urządzenia.

- Miejskie służby nie wszędzie są obecne w danym momencie, nie każdy problem jest dla nas od razu widoczny. Dlatego, aby przyśpieszyć i ułatwić kontakt z urzędem, uruchomiliśmy aplikację, która w wygodny dla wszystkich sposób będzie wskazywała miejsca awarii i usterek, na które należy zwrócić uwagę. Na bieżąco będą mieli także Państwo możliwość dowiedzieć się o tym, co dzieje się w mieście, skorzystać z zaproszeń na wydarzenia kulturalne, sportowe czy też edukacyjne – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W darmowej do pobrania dla mieszkańców aplikacji dostępne są następujące moduły:

KIEDY ODPADY – moduł zawierający harmonogram wywozu odpadów dla wpisanych lokalizacji, który umożliwia otrzymywanie powiadomień o zbliżających się terminach wywozów. Dostępne są tutaj również:
- sekcja informacyjna dotycząca prawidłowej gospodarki odpadami;

- wyszukiwarka frakcji;

- mapa punktów PSZOK;

- możliwość zgłaszania nieprawidłowości związanych z wywozem odpadów.

Narzędzie dostępne są również w wersji dla przeglądarek internetowych pod adresem: https://swidnica.kiedyodpady.pl

OGŁOSZENIA – czyli najważniejsze informacje miejskie o zbliżających się wydarzeniach, awariach, remontach czy alertach pogodowych i możliwość przeglądania ich według podziału na kategorie. W przypadku wydarzeń istnieje możliwość dodania ich do kalendarza i rozpoczęcia nawigacji do ich lokalizacji.

ZGŁOSZENIA – moduł dedykowany zgłaszaniu spraw wymagających naprawy/interwencji na terenie miasta. Daje on możliwość przeglądania mapy zgłoszeń wraz z ich statusami. Dokonać ich możemy w kategoriach:
- bariery

- budynki

- drogi/chodniki

- mała architektura

- odpady

- oświetlenie

- przyroda

- bezpieczeństwo małoletnich

- inne

Ogłoszenia i zgłoszenia - to rozwiązanie dostępne dla mieszkańców w aplikacji mobilnej mMieszkaniec oraz w wersji www pod adresem https://swidnica.wkontakciejst.pl.

WIĘCEJ - w module tym mamy bezpośredni dostęp do stron Urzędu Miejskiego, Świdnickiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Geoportalu, a także strony do zgłaszania awarii miejskiego oświetlenia.
Aplikacja stworzona została z myślą o tych, którym zależy na prostym i szybkim dostępie do tematów związanym z życiem publicznym. Należy jednak pamiętać, że aplikacja nie służy do obsługi zdarzeń, które wymagają natychmiastowej reakcji, np. zgłoszeń wypadków drogowych. W takim przypadku należy skorzystać z telefonów alarmowych.

Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Wpisując hasło mMieszkaniec pobrać ją można darmowo ze sklepów Google Play i AppStore.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group