Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1217
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Nowa biblioteka szkolna

Czwartek, 29 lutego 2024, 11:36
Autor: red
Imbramowice: Nowa biblioteka szkolna
Fot. UM Żarów
Biblioteka to wyjątkowe miejsce w każdej szkole. Panuje tutaj miła i serdeczna atmosfera i w każdej chwili można tu zajrzeć i poczuć niezwykły klimat.

W Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach do tej pory zbiory biblioteczne mieściły się w różnych miejscach placówki. W związku z termomodernizacją szkoły, którą gmina Żarów prowadziła w minionym roku i likwidacji podjazdu dla niepełnosprawnych powstało miejsce, które wykorzystano na budowę nowego pomieszczenia biblioteki szkolnej. Teraz to nowoczesne, dobrze wyposażone i przyjazne dla wszystkich uczniów miejsce.

- W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowana była cała społeczność szkolna: rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Dzięki hojności darczyńców pozyskaliśmy środki finansowe, które w całości przeznaczyliśmy na budowę i wyposażenie biblioteki. Biblioteka stała się pięknym i wygodnym miejscem, w którym uczniowie chętnie spędzają czas i rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze. Jest dostępna również dla pracowników szkoły, rodziców i mieszkańców Imbramowic oraz okolicznych wiosek. Dzięki współpracy z firmą Polenergia w ramach programu „ Klimatyczne czytanie” pozyskano darowiznę na zakup książek o tematyce ekologicznej. Biblioteka została wyposażona także w nowe pozycje książkowe pozyskane od Oficyny Wydawniczej „ MULTICO”. Społeczność szkolna SP Imbramowice składa podziękowania wszystkim darczyńcom, dzięki którym zrealizowało się nasze marzenie: Rada Rodziców szkoły, Sołectwo Imbramowice, Sołectwo Buków, Pan Zbigniew Worsa, Radna Joanna Kaczorowska, Grupa Schneider, Polenergia, Oficyna Wydawnicza MULTICO – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach Mariola Czarnecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group