Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Wtorek, 21 kwietnia 2015, 16:25
Aktualizacja: 16:28
Autor: red.
Strzelce: Nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Strzelcach
Fot. UG Marcinowice
Joanna Mazanka będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Strzelcach. Konkurs na to stanowisko rozstrzygnięto 10 kwietnia. Wpłynęły dwie kandydatury. Obecna dyrektor Małgorzata Herda od września kończy kadencję i przechodzi na emeryturę.

– Z panią Joanną miałem okazję przez wiele lat współpracować jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, więc już dawno nawiązaliśmy nić porozumienia, a współpraca układała się bardzo dobrze. To profesjonalistka – mówi wójt Władysław Gołębiowski. – Myślę, że nasze dobre kontakty na polu kulturalnym przełożą się na takie same na polu oświatowym. Pani Joanna przedstawiła bardzo spójną koncepcję pracy na stanowisku dyrektora, która wpisuje się w mój sposób patrzenia na gminną oświatę. Pani dyrektor Herda wykonała i wykonuje na tym stanowisku wspaniałą pracę. Tym bardziej trzeba powierzyć szkołę w godne ręce.

Joanna Mazanka jest długoletnią nauczycielką SP w Strzelcach. Pracuje tam od 1995 roku i jak mówi, oddała tej szkole swoje serce i zaangażowanie. – Kiedy ogłoszono konkurs na dyrektora, a obecna pani dyrektor nie zdecydowała się na kolejną kadencję, uznałam, że to wyzwanie dla mnie – mówi Joanna Mazanka, która obejmie funkcję 1 września 2015 r. – Podjęłam decyzję o kandydowaniu, bo czuję się bardzo związana z tą szkołą. To miejsce ukształtowało mnie jako pedagoga, angażowałam się i byłam angażowana we wszystkie działania szkoły, dlatego bardzo dobrze poznałam jej funkcjonowanie. Zawsze też zależało mi, żeby to była szkoła coraz lepsza. Mam świadomość, że jej obecny wizerunek to także cząstka mojej pracy i zaangażowania.

Plany przyszłej pani dyrektor to dalszy rozwój szkoły i systematyczne podnoszenie wyników nauczania. – Szkoła jest wypielęgnowana, czysta, estetyczna, świetnie wyposażona, przyjazna, otwarta, a pedagodzy zapewniają bardzo wysoką jakość nauczania, więc te zasoby trzeba wykorzystać – mówi. – To wszystko jest też dla mnie ogromną motywacją do rozwoju szkoły, a w swoim programie przedstawiłam aż dziesięć jego obszarów.

Joanna Mazanka ma 42 lata, jest magistrem filologii polskiej. Od 1 września 1995 r. pracuje w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Ukończyła studia podyplomowe z historii, studia podyplomowe z organizacji zarządzania oświatą oraz studia podyplomowe z logopedii ogólnej, ma też na swoim koncie wiele odbytych kursów wynikających z potrzeb szkoły, zmian w systemie oświaty i związanych z jej zawodowymi zainteresowaniami. Mężatka, dwóch synów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group