Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowa gra miejska

Wtorek, 16 stycznia 2024, 17:42
Autor: red
Świdnica: Nowa gra miejska
Fot. organizatorzy
Poznaj Świdnicę – jedną z pereł Dolnego Śląska. Odkryj zabytek klasy UNESCO, zobacz ławeczkę Marii Cunitz, Muzeum Dawnego Kupiectwa i wiele innych zachwycających miejsc. A wszystko to dzięki interaktywnej grze miejskiej w aplikacji Tropimy.

Świdnica jest jednym z 10 miast biorących udział w projekcie “Perły Dolnego Śląska” realizowanym przez fundację „Polska górom”. Łączy on w sobie elementy turystyki, edukacji i rozrywki, aby promować dziedzictwo kulturowe oraz malownicze miejscowości Dolnego Śląska. Został stworzony z myślą o mieszkańcach oraz turystach, aby odkryli unikalne aspekty regionu poprzez interaktywne gry miejskie.

Gra ,,Poznaj Świdnicę” to historyczny spacer po naszym mieście. Zobacz, jak Świdnica wyglądała dawniej, jakie pozostałości po historycznych miejscach skrywa i jaka jest dziś.

Jak wziąć udział w grze:

pobierz bezpłatną aplikację "Tropimy" ze Sklepu Google Play,
wyszukaj grę po nazwie: "Poznaj Świdnicę - Perłę Dolnego Śląska".
Rozgrywka zaczyna się przy dworcu kolejowym. Następne punkty wyświetlą się w aplikacji, która poprowadzi zwiedzających ulicami miasta. W każdym punkcie na użytkowników czeka zagadka, pytanie, ciekawostka, odnalezienie jakiegoś przedmiotu, zeskanowaniu kodu QR lub zrobienie zdjęcia. Za każde zadanie użytkownik otrzymuje punkty, które na koniec gry się sumują, dzięki czemu można rywalizować ze swoimi znajomymi lub rodziną. Aplikacja zachęca do aktywności fizycznej i eksploracji. W trakcie gry można chodzić, biegać lub jeździć na rowerze — wybór należy do użytkownika. Trasy gier miejskich nie przekraczają 3 km, dzięki czemu zwiedzanie z cyfrowym przewodnikiem jest przyjemnością odkrywania lokalnej turystyki.

Perły Dolnego Śląska można także odnaleźć w Brzegu Dolnym, Dzierżoniowie, Jaworze, Kątach Wrocławskich, Oleśnicy, Oławie, Sobótce, Świebodzicach i Trzebnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group