Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1051
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowa nawierzchnia asfaltowa przy Centrum Przesiadkowym

Poniedziałek, 5 lutego 2018, 7:31
Aktualizacja: 11:33
Autor: red
Żarów: Nowa nawierzchnia asfaltowa przy Centrum Przesiadkowym
Fot. UM Żarów
Nabierają tempa prace przy budowie Centrum Przesiadkowego w Żarowie. Kilka dni temu ułożona została pierwsza warstwa asfaltowa na zatoce przy budowanym Centrum Przesiadkowym.

Równocześnie trwają prace drogowe w obrębie skrzyżowania, gdzie niebawem powstanie rondo. Tuż za targowiskiem miejskim także spotkać można koparki i ciężki sprzęt. Tam powstają kolejne miejsca parkingowe wraz z chodnikiem i ścieżką.
- To dopiero początkowy etap realizacji tej dużej inwestycji, w ramach której przypomnę, powstanie Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Dworcowej, Armii Krajowej, Krasińskiego i Mickiewicza i powstaną kolejne ścieżki rowerowe wraz z chodnikami i oświetleniem. Dziś, na odcinku przy dworcu kolejowym układana jest pierwsza warstwa asfaltowa. Na ukończeniu są już prace wodociągowe przy budowie nowego ronda w centrum skrzyżowania i w ślad za nimi na placu budowy realizowane będą wkrótce prace gazownicze. Drugim obszarem budowanego Centrum Przesiadkowego są dodatkowe miejsca parkingowe i ścieżka rowerowa, które realizowane są przy ul. Dworcowej obok przejazdu w kierunku Piotrowic - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Wartość całej inwestycji, która powstanie w ramach projektu "Wdrażanie Strategii Niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych, ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów" to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 to kwota 4 347 198,99 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group