Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowa ścieżka przy osiedlowym skwerze

Sobota, 2 grudnia 2017, 15:36
Autor: red
Żarów: Nowa ścieżka przy osiedlowym skwerze
Fot. UM Żarów
Skwer przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie to miejsce szczególne dla wszystkich mieszkańców.

To tutaj spotykają się wszyscy, w rocznicę kolejnych obchodów święta 11 listopada oraz Konstytucji 3 Maja. To tutaj Żarowianie oddają hołd bohaterom walczącym o niepodległą Polskę.

Przez ostanie kilka dni miejsce to nabrało nowego wyglądu. Pojawiła się nowa ścieżka z kostki betonowej, a na wiosnę planowane są tutaj również nowe nasadzenia.
- To już kolejny skwer na terenie naszego miasta, który zmienił swój wizerunek. W miejscu starego chodnika, który wykonany był z płyty betonowej wykonano nową ścieżkę z kostki betonowej. Skwer został także przebudowany, skuto starą nawierzchnię z płyt betonowych i położoną nową nawierzchnię chodnikową. Wiosną przyszłego roku skwer zrobi się bardziej kolorowy, bo zyska nowe nasadzenia roślin - mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Modernizacja terenu przy żarowskim Pomniku Pamięci Narodowej kosztowała dokładnie 18.450 złotych. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów. To już kolejne miejsce na terenie miasta, które zyskało nowy wygląd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group