Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Nowa siedziba przedszkola

Czwartek, 8 września 2022, 15:51
Autor: red
Morawa: Nowa siedziba przedszkola
Fot. UM Strzegom
3 września br. odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku „Przedszkola pod Lipami”, które prowadzone jest przez Fundację św. Jadwigi w Morawie.

Remont obiektu rozpoczął się jesienią 2021 r., co było możliwe dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji Softwarestiftung i Remtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V. Pracę budowlaną przeprowadziła doświadczona w pracy nad zabytkami firma Renobud z Jeleniej Góry.

Podczas otwarcia przewodnicząca Stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e.V, Thesi von Werner, dzięki której udało się zebrać środki, podziękowała wszystkim zaangażowanym za włożony trud w budowę tego miejsca. Następnie architekt Christopher Schmidt Münzberg opowiedział o historii budynku i etapach jego przebudowy. Najważniejszą część otwarcia przejęły przedszkolaki, przecinając czerwoną wstęgę. Wydarzenie zwieńczył ks. prałat Marek Babuśka, poświęcając nowy budynek. Na uroczystości obecny był również m.in. burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta.

W nowym budynku miejsce znajdzie 25 dzieci. Nowe tchnienie życia w stary budynek kompleksu pałacowego wiąże się także z wieloma zmianami w ramach struktury przedszkola, m.in. poprzez postawienie na pierwszym miejscu kontaktu z naturą i troskę o emocjonalność dziecka. Ciekawym elementem budowli jest duży taras, na którym dzieci będą mogły nie tylko pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie.

- Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca dla Twojego dziecka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 505 272 836. Dziękujemy bardzo za przybycie i wspólne świętowanie – informuje Arletta Drozdowicz, dyrektor Przedszkola w Morawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group