Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 593
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowa strategia Świdnicy

Niedziela, 27 sierpnia 2023, 11:16
Autor: red
Świdnica: Nowa strategia Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Inwestycje związane z poprawą jakości życia, wsparcie rozwoju gospodarczego, dążenie do samowystarczalności energetycznej – takie między innymi cele stawiają sobie władze miasta Świdnicy w Strategii, która jest swoistym planem działań do 2030 roku.

Świdniccy radni uchwalili Strategię Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 PLUS - najważniejszy dokument planistyczny określający kierunki rozwoju lokalnego. Jest to swoisty przewodnik dla świdnickiego samorządu, stanowiący podstawę do prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju Miasta, a także przygotowywania dokumentów niezbędnych dla wykorzystania różnych mechanizmów wsparcia tego rozwoju. Strategia opracowana została przez zespół zadaniowy powołany przez prezydent miasta, którego pracę wspierali eksperci zewnętrzni.

W przygotowaniu dokumentu bardzo istotny był także udział świdniczan. Od 5 maja do 13 czerwca 2022 roku przeprowadzone zostały badania wśród mieszkańców miasta, w których udział wzięło 1108 osób. Kolejnym krokiem były warsztaty diagnostyczne, w których uczestniczyli: przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu, młodzież ze szkół średnich, organizacje pozarządowe, kluby seniora, animatorzy, twórcy kultury i sportu. Wskazano problemy, ale również wyzwania rozwojowe, przed którymi stoi Świdnica. W drugim etapie prac nad Strategią zaproszono również świdniczan do udziału w warsztatach strategicznych.

- Zależy nam, by Świdnica była najlepszym miejscem do życia dla wszystkich, dlatego potrzeby, oczekiwania i marzenia mieszkańców są szczególnie ważne. Chcemy czerpać z nich inspiracje przy kolejnych inwestycjach. Dlatego też nie brak w Strategii pomysłów odważnych, nastawionych na nowe technologie i wyzwania współczesności. Poszczególne elementy tego dokumentu odnoszą się do różnych grup społecznych - dzieci, młodzieży, dorosłych czynnych zawodowo oraz seniorów, jak również przedsiębiorców, którzy dają miejsca pracy i płacą tu podatki – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Zapraszamy do zapoznania się ze Strategią, dostępna jest na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce moje miasto – dokumenty strategiczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group