Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burkatów: Nowa świetlica w Burkatowie

Piątek, 9 sierpnia 2013, 11:44
Aktualizacja: 11:46
Autor: red.
Burkatów: Nowa świetlica w Burkatowie
Fot. użyczone
Pół miliona złotych otrzyma gmina Świdnica w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, dofinansowanego z PROW na lata 2007–2013. Środki te zostaną przeznaczone na przebudowę wiaty, na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny w Burkatowie.

W środę, 31 lipca br. we Wrocławiu wójt gminy podpisała umowę na dofinansowanie przebudowy części otwartej wiaty rekreacyjnej na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny w Burkatowie. Dofinansowanie obejmować będzie 75% kosztów kwalifikowanych, a zakończenie zadania zaplanowano na maj 2014 r. Mieszkańcy Bukatowa będą mieli do dyspozycji obiekt o powierzchni użytkowej ponad 340 m2.

Dzięki funduszom unijnym kolejny obiekt użyteczności publicznej będzie służył mieszkańcom naszej gminy. Mam nadzieję, że ta świetlica, podobnie jak wiele innych tego typu obiektów w gminie Świdnica, stanie się centrum organizacji wydarzeń kulturalnych oraz kultywowania lokalnych tradycji – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

W tym roku na liście rankingowej znalazło się 161 projektów, ale tylko 74 została udzielona pomoc finansowa, w tym dla gminy Świdnica. Dofinansowywane w ramach tego działania są np. budowy, remonty, modernizacje świetlic, wiejskich centrów kultury, remonty wiejskich kościołów, zagospodarowanie przestrzeni dla rekreacji – np. przez budowę boisk sportowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group