Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burkatów: Nowa świetlica w Burkatowie

Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:54
Aktualizacja: 21:59
Autor: red.
Burkatów: Nowa świetlica w Burkatowie
Fot. UG Świdnica
Z udziałem władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych 7 czerwca mieszkańcy Burkatowa świętowali uroczyste otwarcie świetlicy. Tym samym to 25 obiekt na terenie gminy Świdnica, który stał centrum organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych lokalnej społeczności.

W ubiegłym roku z budżetu gminy przeznaczonych zostało ponad 8,3 mln zł. na inwestycje w gminie Świdnica. Najwięcej środków pochłaniają nadal trwające działania związane z gminną infrastrukturą kanalizacyjną, drogową, oświatową oraz kulturalną. Władze gminy inwestują również w aktywizację i integrację mieszkańców sołectw. Jednym z takich działań jest przebudowa wiaty rekreacyjnej na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny w Burkatowie.

- Budowę rozpoczęto już w 2012 roku. Wtedy powstała w tym miejscu drewniana wiata, która od momentu pojawienia się zaskarbiła sobie przychylność mieszkańców i od razu stała się miejscem spotkań i źródłem wielu ciekawych twórczych pomysłów. Wiata rekreacyjna doskonale spisała się również podczas gminnych imprez takich jak: Przegląd Folklorystyczny nad Bystrzycą, czy dożynki gminne. Prężnie funkcjonująca wieś potrzebowała zamkniętej sali, aby całkowicie rozwinąć skrzydła kulturalne i artystyczne. Dziś patrząc na piękny budynek świetlicy, występy dzieci - wiemy, że było warto. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji. Szczególne słowa uznania kieruję na ręce Pawła Czyszczonia – dyrektora departamentu Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, działu inwestycji Urzędu Gminy oraz sołtysa wsi Burkatów i radnego Janusza Marudy – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Wartość robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniosła ponad 566,8 tys. zł., z czego ponad 359,6 tys. zł. to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z PROW na lata 2007-2013.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Teresa Mazurek, wicewojewoda dolnośląski Ewa Mańkowska, dyrektor Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWD Paweł Czyszczoń, przewodnicząca rady gminy Świdnica Regina Adamska, wykonawca inwestycji Tadeusz Broński oraz przedstawiciele działu inwestycji: Bartłomiej Strózik – kierownik działu DIIT oraz Jarosław Socha inspektor. Nową świetlice poświęcił ks. Wiesław Mróz, proboszcz parafii w Bystrzycy Górnej.

- Dzięki funduszom unijnym kolejny obiekt użyteczności publicznej może służyć mieszkańcom gminy Świdnica, a w tym przypadku mieszkańcom Burkatowa. W imieniu swoim oraz całej lokalnej społeczności wyrażam ogromną wdzięczność pani wójt oraz całej radzie za przebudowę wiaty na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny. Inspirowanie i organizacja nowych form działalności kulturalnej, popularyzacja amatorskich form artystycznych, promowanie sportu na wsi, podejmowanie działań rekreacyjnych, to jedne z wielu celów, które w planach posiadają mieszkańcy wsi do realizacji w nowym obiekcie – mówił Janusz Maruda, radny rady gminy oraz mieszkaniec Bukatowa.

Cały obiekt składa się z dwóch ciekawie połączonych ze sobą części. Pierwszą jest otwartą wiatą drewnianą o pow. 152 m2, która ma uniwersalne zastosowanie szczególnie w sezonie letnim, połączona z drugą częścią czyli wielofunkcyjnym budynkiem rekreacyjnym o pow. ok. 230 m2 , składającym się z sali, zaplecza kuchennego i sanitarnego. Dzięki temu mieszkańcy Bukatowa mają dziś do dyspozycji obiekt o powierzchni użytkowej ponad 340 m2. Inwestycja trwała niespełna 10 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group