Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa ulica w Marcinowicach

Wiadomości: Marcinowice
Wtorek, 5 grudnia 2017, 17:17
Autor: red
Fot. UG Marcinowice
Podczas sesji rady gminy radni podjęli uchwałę o nadaniu nazwy ulicy w Marcinowicach.

W miejscowości znajduje się osiedle, które nazwami ulic sławi pisarzy i poetów. Z tego względu dołączy do nich polska poetka Maria Konopnicka, która jest autorką m.in. „Roty” i „Naszej szkapy”. Przy nowej ulicy usytuowane są działki budowlane gminy Marcinowice, które zostaną wyznaczone do sprzedaży.

Na sesji zatwierdzone zostały także Strategie Rozwoju Wsi dla miejscowości Gola Świdnicka, Śmiałowice, Strzelce, Mysłaków, Tworzyjanów, Tąpadła i Szczepanów.

Radni postanowili również przystąpić do podjęcia współdziałania Gminy Marcinowice z jednostkami samorządu terytorialnego, Sygnatariuszami Deklaracji Aglomeracji Wałbrzyskiej, przy opracowaniu aktualizacji „Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej
z perspektywą do 2030 r.”. Podjęto uchwały dotyczące stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół w Marcinowicach na ośmioletnią Szkołę Podstawową w Marcinowicach oraz stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej w Strzelcach na ośmioletnią Szkołę Podstawową w Strzelcach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group